Mustafa Sarıgül’den Kılıçdaroğlu’na destek ve ‘seccade’ açıklaması

featured

Türkiye Değişim Hareketi Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi olan Dersim’e geldi. Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nu ziyaret eden Sarıgül, daha sonra basın açıklamasında bulundu.

‘İNANÇLAR, ALLAH’A ULAŞMA YOLUDUR, İKTİDARA ULAŞMA YOLU OLARAK KULLANILMAMALIDIR’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir iftar programında seccadeye baserken görüldüğü fotoğraf karesiyle ilgili açıklama yapan Mustafa Sarıgül, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 6’lı masanın hatta 6’lı masaya da bağlamamak lazım tüm sivil toplum kuruluşlarının demokrasi, barış, insan hakları, özgürlük diyen kültürlerin özgür ve mutlu şekilde yaşamasını arzu eden, bütün toplumun huzuru için dünyalar kurmuştur. Muhtemelen önümüzdeki günlerde Türkiye Değişim Paritisi’ni de ziyaret edecektir. Kendisiyle sohbetlerimiz olacaktır. Demokratik parlamenter sisteme geçme noktasında en doğru aday sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. İnançlarımız Allah’a ulaşma yoludur. İktidara ulaşma yolu olarak asla ve asla istismar edilmemelidir. İnançlar üzerinden Atatürk üzerinden siyaset yapılmasını doğru bulmayız. Atatürk ulusumuzun Atatürk’ü dür, siyasi malzeme olmamalıdır. İnançlar, Allah’a ulaşma yoludur, iktidara ulaşma yolu olarak kullanılmamalıdır. Kaldı ki Kemal Kılıçdaroğlu inançlara, hangi kültürden hangi mezhepten olursa olsun en fazla saygı duyan isimlerden bir tanesidir” dedi.

IMG-20230404-WA0038

‘SAYIN MAÇOĞLU, SİYASETE VE BELEDİYECİLİĞE FARKLI BİR RENK GETİRDİ’

Sarıgül, Maçoğlu’nun siyasete ve belediyeciliğe farklı bir renk kattığını belirterek, “Tunceli Belediye Başkanı Sayın Maçoğlu, siyasete ve belediyeciliğe farklı bir renk getirdi. Çalışmalarını ve başarılarını bütün Türkiye biliyor. Ben de yakından takip ediyorum. İşçilerimize yüzde 85 zam yapması ve çalışma saatini 7 saate düşürmesini takdir ettim. Tarıma ve özellikle ata tohumuna önem vermesini çok beğeniyorum. Üretimden yana olması, ihtiyaçları kendi bölgesinden karşılaması partimizin ekonomik milliyetçilik anlayışıyla örtüşüyor. Benim belediyecilikte uyguladığım Şişli modeliyle aynı anlayışta çalışıyor. Şişli modeli sevgiye, saygıya dayanan odağında insan olan bir modeldi. Bugün belediyelerin yapmasına alıştığınız birçok hizmeti ilk biz başlattık. İnsana, bütün inançlara, farklılıklara ve değerlere saygılı bir belediyecilik yaptık. “Ben karar verdim yapacağım,” demedik “Biz karar verdik, yapacağız” dedik. Sorunlara değil çözüme odaklandık. Çözümün parçası olduk” şeklinde konuştu.

KENDİSİNİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTERİM

Maçoğlu’nun Büyük Şehir Belediye Başkanı olması gerektiğini ifade eden Sarıgül, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
“Tunceli Belediye Başkanı Sayın Maçoğlu, kapısı halka açık, halkla iç içe bir başkanlık yapıyor. Tunceli’nin imkan ve kaynaklarını, halkın bütçesini, halka harcıyor.  Halkla birlikte karar alıyor, belediyeyi halkın belediyesi yapıyor.  Sosyal belediyecilik, şeffaf belediyecilik yapıyor. Başarılı ve güçlü bir başkan. İlçe Belediye Başkanlığı yaptı başarılı oldu, İl Belediye başkanlığı yaptı. Önümüzdeki seçimlerde büyükşehir belediye başkanı olarak görmek isterim.”

Maçoğlu da ziyareti ve güzel duyguları için Sarıgül’e teşekkür etti.

Mustafa Sarıgül’den Kılıçdaroğlu’na destek ve ‘seccade’ açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!