Milletvekili Şaroğlu: Girişimlerimiz sonucunda ilimiz afet bölgesi ilan edildi

featured

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Dersim’de, ilgili kurumlarca riskli yapılarda denetim çalışması başlatıldı. Yapılan çalışmalarda 100’den fazla yapıda ağır hasar tespit edildi. 

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Dersim’de ağır hasarlı binaların olduğunu ve bilim insanlarının Kuzey Anadolu fay hattına dair uyarılarına dikkat çekerek, Dersim’in de afet bölgesi kapsamına alınması için hükümete çağrıda bulunmuştu. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması talebiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi vermişti. 

Bugün AFAD’tan yapılan açıklamada, “Bingöl, Kayseri, Mardin, Tunceli, Niğde ve Batman illerimizde yer alan bazı yerleşim birimlerinde az, orta veya ağır derecede hasar gören binalar olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle, bahsi geçen illerimizde hasar meydana gelen binaların bulunduğu yerleşim yerleri de Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi kabul edilmiştir” ifadelerine yer verildi. 

‘GİRİŞİMLERİMİZ SONUÇ VERDİ’

Girişimleri sonucu Dersim’in afet bölgesi ilan edildiğini belirten CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, “Kahramanmaraş merkezli depremin ardından ilimizin de Afet Bölgesi kapsamına alınması için gerek Meclis gündemine taşıyarak gerekse de medya aracılığıyla yaptığım açıklamalar ile hükümete çağrıda bulunmuştum. Hükümet yetkilileri ile yaptığım görüşmelerini neticesinde AFAD tarafından yapılan açıklama ile 6 Şubat depreminde hasar meydana gelen binaların bulunduğu yerleşim yerleri arasında bulunan Tunceli ilimizin de “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” kabul edildiği duyuruldu” dedi.

Milletvekili Şaroğlu: Girişimlerimiz sonucunda ilimiz afet bölgesi ilan edildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!