Hasankeyf’te AKP’yi “sıfırladılar” diyerek istifa etti

featured

Hasankeyf Belediyesi AKP Meclis Üyesi Abdullah Tarhan partisinde bulunan ilçe yöneticisi akrabalarının işe alındığını belirterek Hasankeyfli gençlerden özür dileyerek partisinden istifa etti.

METİN YOKSU/BATMAN

Yaptığı yazılı açıklama ile AKP’den istifa ettiği duyuran Tarhan, açıklama ile birlikte istifa ıslak imzalı metni de basın ile paylaştı. Çeşitli iddialarda bulunan Tarhan, iddialarını AKP’deki istifa mektubuna da yazdı. Mektubunda akrabalarını belediyede işe alındığını dile getiren Tarhan, “AKP’yi sıfırladılar “ifadelerini de kullandı.

‘HASANKEYFLİNİN BİR KARIŞ TOPRAĞI YOK’

Hasankeyf AKP ilçe teşkilatının ve yer alan yöneticilerin adeta aile şirketi kurduklarını dile getiren Tarhan, ilçeye ayrılan bütün kadroların aile fertleri arasında dağıttıldığını vurguladı. Yaşanılanların il başkanlığına ve milletvekillerine de anlattığını dile getiren Tarhan mektubunda, “Son zamanlarda Ak Partili belediye başkanımız ve AK Parti ilçe başkanımız aile şirketi kurup ilçeye gelen kadrolar olsun, iş olsun bunlar ‘bu kardeşim, bu amcamın oğlu, bu yeğenimdir’ diyerek hepsini işe yerleştirmişler. Bu da hem seçmenlerde hem de vatandaşlar arasında büyük bir rahatsızlık yaratmıştır. AK Partiyi sıfır hale getirmişlerdir. Hasankeyf’te yeni yerleşim yerine geldik hiçbir Hasankeyflinin bir karış toprağı yok. 450-500’e yakın gencimiz işsiz güçsüz olurken bu yöneticilerimiz akrabalarını, kardeşlerini yeğenlerini işe yerleştirmişlerdir. Bunu defalarca sayın milletvekilimize, il başkanımıza, İl koordinatörümüze ve bölge koordinatörümüze defalarca durumu söylememe rağmen bu duruma müdahale etmemişlerdir” ifadelerini kullandı.

‘GENÇLERDEN ÖZÜR DİLERİM’

İstifa mektubu “Cumhurbaşkanımızın partisini böyle olumsuz şeylerle küçük düşüren Batman yönetiminden yani AK Partiden istifa etmiş bulunmaktayım. Bu günden sonra Hasankeyfli hemşerilerim ve gençlerimizin yanında olacağım. Bu güne kadar bu olaylardan dolayı partiden ayrılmadığımdan dolayı gençlerimizden özür dilerim” ifadeleri ile son buldu.

Hasankeyf’te AKP’yi “sıfırladılar” diyerek istifa etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!