Taziye evini belediye binası olarak kullanılıyordu: 1 buçuk yol aradan sonra belediye binasının ihalesi yapıldı 

featured

Elazığ’ın AKP’li Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ın talimatıyla, sağlam olan mevcut belediye binası, meclis üyelerinin kararı olmaksızın, yenisi yapılmak üzere 2022 yılında yıkıldı. İnşaat maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle yeni binanın inşaatına başlanamayınca, ilçenin tek taziye yeri, belediye binası olarak kullanılmaya başlandı. Aradan 1.5 yıl geçtikten sonra 18 milyon liraya ihale edilen belediye binasının inşaatına başlandı.

Evren DEMİRDAŞ/ELAZIĞ 

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde AKP’nin en fazla oy aldığı yerlerden biri olan Elazığ’ın Palu ilçesinde AKP’li Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım‘ın talimatıyla, meclis üyelerinin kararı olmadan mevcut belediye binası, yenisi yapılmak üzere yıkıldı. 2022 yılındaki yıkımın ardından, inşaat maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle yerine yenisinin yapımına başlanamayınca, Palu Belediyesi çalışmalarını, halkın parasıyla kurulan ilçedeki tek taziye evine taşınmak zorunda kaldı. İlçe sakinleri ise taziye için cami bahçesini kullanmya başladı.

BELEDİYE İNŞAATININ TEMELİ ATILACAK

Aradan geçen 1.5 yıl sonra belediyenin yapım ihalesi yapılarak yeni binanın yapım çalışmalarına başlandı. Palu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve 17 Mayıs’ta sözleşmesi yapılan belediye yapım ihalesi, 18 milyon 748 bin lira bedelle Ahmet Aköz’e verildi. Eski belediye binasının olduğu yerde yeni belediye binasının temel çalışmasının yapıldığı görüldü.

“İHALE EDİLEREK YER TESLİMİ YAPILDI”

Belediyenin ihalesinin yapıldığını ve çalışmalara başlanıldığını belirten AKP Palu ilçe başkanı Haspi Erginöz, “Palu belediye binamızın artık ihtiyaca cevap vermediğinden dolayı yeni bir belediye hizmet binasınin yapılması için eskisi yıkılarak yeni hizmet binasının daha önce ihalesi yapılmıştı, ancak artan maliyetlerden dolayı devlet yüzde 10 seviyesine gelmeyen işler için feshetme imkanı verdi. Müteahhit firma da feshetme hakkını kullandı. Palu’ya hizmet etmenin gayreti içinde olan AK Parti kadrolarının desteğiyle, yani önceki dönem AK Parti milletvekillerimizin, şu anki milletvekillerimizin ve İl Başkanımızın desteğiyle yaklaşık iki ay önce Palu Belediye Başkanlığı tarafından yeniden ihale edilerek, yer teslimi yapılmış ve müteahhit firma yapıma başlamıştır. Palu’ya AK Parti kadroları olarak şu ana kadar nasıl ki bütün hizmeti Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle getirdiysek, bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Taziye evini belediye binası olarak kullanılıyordu: 1 buçuk yol aradan sonra belediye binasının ihalesi yapıldı 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!