Ferhat Tunç’tan “Çapulcu” Yayında

featured

Sanatçı Ferhat Tunç, 2022 yılında “Memleketçe” ve bu yılın başında daha önce yayınlanmamış 16 eserinden oluşan “Kayıp Şarkılar” adlı albümlerinin ardından “Çapulcu” adlı yeni bir Single çalışmasıyla dinleyicilerini sevindirdi.Sözleri Kemal BÜLBÜL’e, bestesi sanatçının kendisine ait “Çapulcu” adını taşıyan bu yeni çalışma, 29 Eylül 2023 Cuma günü itibariyle tüm dijital platformlarda yer aldı.

Osman İşmen’in aranjesiyle çıkan Çapulcu adlı bu yeni single çalışmaya Norveç’ten ve Türkiye’den birçok tanınmış müzisyen katkı sundu. Norveçli müzisyenlerden Piyanist Oyvind KRISTIANSEN ve Soprano İngeborg DALHEİM isimleri dikkat çekiyor.

Türkiye’den ‘İstanbul Senfoni’ başta olmak üzere Akustik Gitarda Erdem SÖKMEN, Elektro gitarda Erdinç ŞENYAYLAR, Bas gitarda Hami BARUTÇU, Nefesli çalgıda Eyüp HAMİŞ ve Davul’da Alp Doğan TÜREC gibi usta müzisyenlerin imzası var.

Enstrüman kayıtları İstanbul ADA Stüdyosunda gerçekleşen eserin okuma, Mix ve mastering’i Nihat ULAŞ tarafından Frankfurt’ta gerçekleştirildi. Nihat ULAŞ, aynı zamanda eserin klibini hazırlayan kişi oldu.

Sanatçı Ferhat TUNÇ, hakkında açılan sayısız dava ve aldığı hapis cezaları nedeniyle beş yıla yakın bir zamandır sürgünde yaşadığı Almanya’da müzik çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Sanatçı, bu son çalışmasıyla ilgili olarak “Bu zor günleri müzikle, yeni eserler üreterek atlatmaya çalışıyorum. ‘Çapulcu’ bu zorlu sürece itirazımın haykırışı niteliğinde bir eser oldu. Baskı, sürgün ve hapislik sesimizin daha gür çıkmasına sebep olabilir sadece. Yaşadığımız bu korkunç tablo karşısında “Biz buradayız!” diyerek umudumuzun diri olduğunu haykırıyorum. Dahası, ‘Çapulculuk’la itham edilen milyonların itirazıdır bu şarkı. Bizler çapulcu değil, insanlık tarihinin yüz akıyız ve asla yalnız değiliz. Bu böyle bilinsin, diye susmayacak elbette şarkılarımız.” açıklamasında bulundu.

Ferhat Tunç’tan “Çapulcu” Yayında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!