Ferhat Tunç: Yeşil Sol ve Kılıçdaroğlu ülkeye baharı getirecek!

Sanatçı Ferhat Tunç, Yeşil Sol Parti ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkeye baharı getireceğini belirtti.

Sanatçı Ferhat Tunç, 14 Mayıs seçimleri için videolu mesaj yayımladı.
Tunç, mesajında “Bu seçimler tarihi ve kritik. Belki bu söz her seçim döneminde motive etmek için söylenirdi ama bu kez öyle olmadığı biliniyor. Bu seçimler demokrasi ile faşizmin arasında geçiyor; aydınlık ile karanlığın, hak ile haksızlığın, emek ile hırsızlığın seçimi. Bu seçim Yeşil Sol Parti’nin tarihi başarısını da zorunlu kılıyor” dedi.


‘YEŞİL SOL ÖZGÜRLÜK, ADALET, REFAHTIR’


“Yeşil Sol Parti bütün halkların, inançların partisidir ve ülkenin en önemli sorunu olan Kürt sorununun çözümünde büyük role sahiptir” vurgusunda bulunan Tunç, şöyle devam etti:


“Kürt sorunu çözülmeden ne yazık ki hiçbir soruna sıra gelmiyor. Sandıkları Yeşil Sol Parti için doldurmak, özgürlük, adalet, refah dolu bir ülke demektir. Çünkü Yeşil Sol Parti’nin dert ettiği, temsil ettiği gerçeklere ulaşmadan ülke refaha da kavuşamıyor. Gerginliğin, antidemokratik düzenin halkları nasıl yoksullaştırdığını gördük, yaşadık.”

‘KILIÇDAROĞLU BÜYÜK BİR UMUT YARATTI’

Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Kemal Kılıçdaroğlu‘nu desteklemeye çağıran Tunç, “Oyumuz Kemal Kılıçdaroğlu’nadır. Adayların arasında en dürüstü, çözüme en yakını Kılıçdaroğlu’dur. Demokrat kişiliğiyle büyük bir umut yaratmıştır. Kendisi bütün saldırılara rağmen önemli bir duruş sergileyerek baharın gelmesinde rol üstlenmek istiyor ve halklarımız bu duruşa şans tanımalı. Diktatörlüğün yıkılması Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığında mümkün olacaktır” diye konuştu.
Sanatçı Ferhat Tunç, mesajını “Yeşil Sol Parti’yi çok güçlü şekilde Meclis’e gönderelim, ülkenin yeni cumhurbaşkanını Kemal Kılıçdaroğlu yapalım. 14 Mayıs’ta güneş yeniden doğacak” diyerek bitirdi.

Ferhat Tunç: Yeşil Sol ve Kılıçdaroğlu ülkeye baharı getirecek!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!