Köylülerin sulama suyunu kesen DSİ müdürü görevden alındı

featured

Evren Demirdaş/Elazığ

Elazığ merkeze bağlı Kuzova bölgesinde bulunan 6 köye Keban Baraj gölü üzerinden sağlanan sulama suyu yüksek elektrik faturası nedeniyle kesildi. Köylülere, ‘Ya elektrik faturasını siz ödersiniz ya da sulama suyunu keseriz’ diyen DSİ Elazığ 9. Bölge Müdürü köylülerin yüksek elektrik faturasını ödeyememesi nedeniyle sulama sularını keserek köylülerin mağdur olmasına yol açmıştı.

Geçtiğimiz hafta içinde Elazığ merkeze bağlı Koruk, Pirinçci, Muratcık, Fatmalı, Dallıca ve Dabük köylerine DSİ Elazığ 9. Bölge Müdürlüğü tarafından Keban Baraj gölü üzerinden sağlanan sulama suyunun 1 haftalık elektrik borcu olan 980 bin TL’lik fatura köylülerden tahsil edilmek istendi. Köylüler bu duruma tepki göstererek, ‘Yakın zamana kadar elektrik faturasının yüzde onluk kısmı köylülerden tahsil ediliyordu şimdi yeni bir uygulamaya geçildi ve elektrik faturasının tamamı köylülerden tahsil edilmek  isteniyor. Bu durumu kabul etmiyoruz’ diyerek yaklaşık 50 traktör ile DSİ  9. Bölge Müdürlüğü’ne gitmek istemiş ancak jandarma ve polis köylülerin bu eylemine izin vermeyerek engel olmuştu. Jandarma ve polis ekipleri, köylülerin oluşturacağı bir heyetin vali yardımcısı ve DSİ 9. Bölge Müdürü ile görüşebileceğini belirterek bir heyetin görüşmeye gitmesine izin vermişti.

Köylülerin sulama suyunu keserek gündeme gelen DSİ Elazığ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar bugün görevden alınarak DSİ Genel Müdürlüğü emrine atanırken yerine Bursa DSİ 1. Bölge Müdürü yardımcısı Kenan Akyürek atandı.

Köylülerin sulama suyunu kesen DSİ müdürü görevden alındı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!