7.7’lik deprem sonrası Diyarbakır’da son durum

featured

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki Serin 2 Apartmanı’ndaki enkazdan gelen bebek sesi ekipleri harekete geçirdi. Sesi takip eden ekipler depremin ardından 20 saat sonra anne ve bebeği enkaz altından çıkarmayı başardı.  Aynı bölgede çalışmasını sürdüren kurtarma ekipleri bir kadın ve bir erkek vatandaşı daha enkazdan çıkardı. 

Kahramanmaraş depremlerinin Diyarbakır’da yıkılan bir binadan 16 saat sonra canlı çıkartılan 13 yaşındaki bir çocuk, enkaz altındaki yakınlarına ulaşmaya çalışan vatandaşlara umut oldu.

Ekiplerin çalışması sonucu yıkılan binalar arasında yer alan merkez Bağlar ilçesi Tesisler Kavşağındaki Serin-2 Apartmanının enkazından da depremden 12 saat sonra 2 kadın yaralı olarak çıkarıldı.

Jandarma ekiplerine ait arama kurtarma köpeği de bölgeye gelerek enkazda arama çalışmalarına dahil edildi. Ekipler, bebeğe ulaşmak için yoğun bir çaba sarf ediyor.

Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremde yıkılan Diyarbakır Bağlar ilçesinde çöken 5 Nisan Mahallesi Yoldaş Apartmanı’nda ise arama kurtarma çalışmalarında zamanla yarışılıyor.

Diyarbakır’da yıkılan 6 binada, AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, polis, jandarma ve itfaiye ekiplerinin yürüttüğü arama kurtarma çalışması devam ediyor.

AFAD, Diyarbakır Havalimanı’nda uçuşların açık olduğu bilgisini veriyor.

VALİLİK, BOZDAĞ’IN DİYARBAKIR’I ZİYARET ETTİĞİ GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

Toplanma merkezleri ile kurulan çadır merkezlerininin yerlerini sosyal medyadan paylaşan Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır’a incelemelere gelen Adalat Bakanı Bekir Bozdağ’ın görüntülerini de paylaştı. 

diyarbakirbozdag1280

Diyarbakır Valiliği sosyal medya hesabından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Ali İhsan Su ve AKP Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat’ın hastanede depremzedeleri ziyaret ettikleri görüntülere yer verildi.

7.7’lik deprem sonrası Diyarbakır’da son durum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!