Van’da CHP Van İl Kongresi yapıldı

Chp Van kongresi

CHP Van İl Başkanlığı 38. Olağan Kongresi saat 10:00’da başladı. Van TSO Toplantı Salonunda gercekleştirilen kongrede , 117 olayla Seracettin Bedirhanoğlu yeniden CHP Van İl Başkanı oldu. CHP’nin eski il başkanı Cemal Şen ise 66 oy aldı. 


CHP İL Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu

“Genel seçimler üzerinde beş ay geçti. Ülkenin adına olumlu diyebileceğimiz hiçbir değişiklik olmadı. Baktığımız zaman akaryakıt olmak üzere fiyatalar yüzde yüz arttı. Ev sahipleri kiralarını içinde çıkamaz oldu. Emekliler adeta dalga geçilir hale geldi. Faiz nas diyenler ben burada olduğum müddetçe artmaz diyeler yine faiz sarıldı. Baktığımız zaman dolar ve euro aldı başını gitti. Yine olan çiftçiye ve esnafa oldu. Yani bir kez daha gördük ki bunlar gitmeden bu ülke düzelmez. Zira adaleti ters düz ettiler. Bir hukukçu olarak bu duruma çok üzülüyorum. Daha üç gün önce İstanbul Başsavcı rüşvet çarkını itiraf etti. Geçmişten suç sayılmayan eylemler dolayında binlerce insan içerde yatıyor. 

Suriye’de ve Mısır’da izlenen yanlış politikaların bedellerini ağır ödedik. 15 Temmuz’un sponsoru ilan edilen Birleşik Arap Emirlikleri’ne para dilenmeye gittik. Dış politikada kırarız, dökeriz anlayış hâkim. Mısır, Suriye ve diğer Arap ülkeleri ile olan ilişkilerimiz 180 derece ters dönüldü. Türkiye’nin itibari ağır yaralar aldı. Avrupa hayalleri kuran ülkemiz Ortadoğu bataklığına çevrildi. Sınırlarımız kevgire döndü. “dedi.

Sözlerine devam eden Bedirhanoğlu

“Adalet can çekişiyor, ekonomi berbat, tarım ve hayvancılık bitme noktasına geldi. Millet saraya para yetiştiremiyor. Saray tasarruflarda muaf. Ortalık dört maaşlı, üç maaşlı ve çift maaşlı bürokratlarda geçilmiyor. Her bürokrat 5-20 korumayla geziyor. Her alanda bir çöküş yaşıyoruz

Van’da yaklaşık 10.bin üyemiz var. Hedefimiz 2024 ‘de 20 bin üyeye ulaştırmak. CHP’nin Van’da en az 25 üyesi olması gerekir. Van kayyumlarını egosunu tatmin etme yeri haline geldi. Vatandaşlar artık muhatap bulamıyor. Sorunlar saymakla bitmiyor. ” ifadelerini kullandı.


Van’da CHP Van İl Kongresi yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!