Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı

featured

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” ve “Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçlamalarıyla soruşturma açtı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin mülteci karşıtı temel politikasına odaklanması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aykut Cihangir tarafından başlatılan soruşturma kapsamında halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme ile yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçlamalarıyla karşı karşıya. Özdağ, sosyal medya üzerinden paylaştığı evrakla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye’de 13 milyon sığınmacı ve kaçak bulunmaktadır. Bu kişilere on milyarlarca dolar harcadık ve harcamaya devam ediyoruz. Ülkemizde, Erdoğan’ın yanlış politikalarının etkisiyle, emperyalizmin kolayca istismar edebileceği bir sosyolojik yapı oluştu. Göç enflasyonunu artırdı, ekonomik zorlukları ve işsizliği tetikledi. Sınırlarımız güvenliğini yitirdi, gençlerimiz uyuşturucu sorunuyla boğuşuyor. Birçok genç, Suriyeli sığınmacılar tarafından öldürüldü. Suriyeliler Türklerle çatışmalara neden oldu ve 3. kay hızla artıyor. Bu sorunları dile getirmek ve 13 milyon sığınmacı ve kaçağı ülkelerine geri göndermek için siyasi mücadeleyi sürdüreceğiz. Hapse atılmakla korkutulamayacağım. Bu güzel ülkenin Lübnan veya Suriye gibi olmaması için verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla devam ettireceğiz.”

Ümit Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!