Munzur’a düşen 3 gencin aracı 11. gününde bulundu!

featured

Munzur’a düşen 3 genci arama çalışmalarının 11. gününde kazanın gerçekleştiği noktanın 250 m aşağısında araç bulundu. Munzur’a düşen aracın GoPro kamerada fark edilmesi üzerine aracı çıkarma çalışmaları başlatıldı. Aracın içerisinin boş olması üzerine, 3 gencin arama kurtarma faaliyetleri devam etmekte.

HABER MERKEZİ 

Diyarbakır’dan Dersim’in Ovacık ilçesine gezmeye gelen ve Ovacık kara yolunun 40’ıncı kilometresinde direksiyon hakimiyetini kaybederek Munzur’a düşen Mehmetcan Demiral (22), Baran Aslantaş (22) ve Azad Demiral’ın (21) arama çalışmalarının 11. gününde araç bulundu.

Arkadaşlarının ihbarıyla bölgeye AFAD, UMKE, Jandarma Su Altı Arama Kurtarma, Munzur Arama Kurtarma (MUDAK), Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Amirliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi, Milli Eğitim Arama ve Kurtarma ekipleri, Diyarbakır AFAD dalgıçları, Ovacık bölge jandarma ekipleri, Bingöl SAR ekiplerinden oluşan çok sayıda ekip sevk edildi. Ayrıca skorsky helikopter ve drone da havadan ekiplere destek verdiği arama çalışmaları aralıksız devam ediyor. 

Munzur’a düşen 3 gencin aracı 11. gününde bulundu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!