Munzur Üniversitesinde, “2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni”

Törenden protokol fotoğrafı


Törene, Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Enver Eroğlu, Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, İl Emniyet Müdürü Hakan Duman, kurum müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Kenan Peker yaptığı konuşmada;

“Göreve başladığımız 6 Haziran’dan bugüne üniversitemizde çok değerli akademik ve idari personelimizle bazı düzenlemeler yapmaya çalıştık. Çağı yakalamak adına müfredatlarımızı güncelledik ve AR-GE inovasyon derslerimizi yüzde 30’a kadar koymaya çalıştık. Sayın Valimizin başkanlığında ilimize gelecek olan gençlerimizin barınma, ulaşım ve beslenme konularına ilişkin toplantılar yapıldı ve gerekli önlemleri aldık.”

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu Törende Konuştu

Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, “Donanımla beraber bir yazılım da gerekiyor. Öğretmenlerimiz ve hocalarımız burada emanet olan evlatlarımıza bu yazılımı da vermek durumundadırlar. Burası Anadolu coğrafyasının çok ama çok özel bir yeri. Biz mesleğimiz itibariyle birçok yeri geziyoruz ve Türkiye’nin dört bir tarafında görev yaptım. Tunceli’den daha güzel bir il açıkçası hatırlamıyorum.” açıklamasında bulundu.

Vali Tekbıyıkoğlu, “İleride mezun olacak olan öğrencilerin Tunceli’nin kültür ve turizm elçisi olacağını dile getirerek, “Bu muhteşem memleketi ve kültürü buradan gidip başka yerde anlatacaksınız. Burayı hep seveceksiniz ve buradaki dostluklarınız sizin hayatınızdaki en önemli dostluklar olacak.” ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi unvanı almaya hak kazanan akademisyenlere beratları verildi.

Munzur Üniversitesinde, “2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!