Meral Akşener İYİ Parti’nin 6. kuruluş yıl dönümünde konuşuyor

featured

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İYİ Parti’nin kuruluşunun 6’ncı yıldönümü töreninde konuşuyor.

Meral Akşener’in konuşmasında dikkat çeken satır başları;

GAZZE SALDIRILARI 

“Gazze’de gün geçtikçe büyüyen zulüm, bu geceki kara harekâtıyla artık geri dönülmez bir boyut kazanıyor. Uluslararası tüm normların hiçe sayıldığı böylesi bir vahşete engel olamayan uluslararası toplum; bu saatten sonra insan haklarını nasıl savunacak? Nasıl demokratik değerler, nasıl barış diyebilecek? Netanyahu terörüne göz yummaya devam edenler, hiç şüphesiz ki; tarihe bir utanç vesikası olarak geçecekler. Uluslararası güvenliğin bir krize terk edilmemesi için tüm devletleri acilen bu terörü durdurmak üzere birleşmeye davet ediyorum. Bu ülkede bizi ABD’nin, İsrail’in yanında konumlandırmaya çalışan ahmaklar. Bu ülkede sizin yönetiminizde Uygurları söylediğim için, onların sesi olduğum için bu ülkede Çin Büyükelçisi tarafından tehdit edilen tek kişi benim”

BİRİLERİ GİBİ KOLTUK DÖŞEMESİ ESKİTMEDİK

“Bize salon vermediler sokakta yürüdük, yeri geldi kürsümüz bile olmadı ama pes etmedik sandalye tepelerine çıktık yine de milletimizle buluştuk. Yalanlara, iftiralara göğüs gerdik. Bizim yapışıp kaldığımız koltuklarımız olmadı. Bizim hiç koltuk peşinde pazarlıklarımız olmadı. Bir taraf nankör ilan ederken diğer taraf cahil olarak niteliyor. Bu topraklar hürdür ve kimsenin tapulu malı değildir. Hiç kimse boyun eğmesini bekleyemez. Hiç kimse bölemz, ayrıştıramaz. Hiç kimse siyasi tercihlerinden dolayı aşağılayamaz, çünkü egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Biz bu ülkeyi hakkıyla yönetmek istiyoruz.”

Bugün buradan Demokratik Milli Yükseliş Beyannamesi’ni açıklıyoruz.Bu iki zeminden oluşuyor. Dinamik toplumsal zemin, yani mensubu olduğumuz milletimizdir. Diğer zemin ise fiziki zemindir. 

8 Prensibe dayanıyor. 

1- Tam bağımsız 

2- Milli hakimiyette sürekliliği sağlamak

3- Türk barışını egemen kılmak

4- Türkiye’yi bölgesel güç hakline getirmek

5- Öncü ülke olmak

6- Yatırım, esermaye  

7- Hak, adalet, refah, eşitlik”

Meral Akşener İYİ Parti’nin 6. kuruluş yıl dönümünde konuşuyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!