“İnce’nin adaylıktan çekilmesini istedim kabul etmedi ben de adaylıktan çekildim”

featured

Memleket Partisi’nin Dersim Milletvekili Adayı Hıdır Sarıbuğa Kemal Kılıçdaroğlu’na destek için milletvekili adaylığını geri çekti

Ferit DEMİR/DERSİM

Memleket Partisi’nin Dersim Milletvekili adayı olan ve Hollanda’da yaşayan Hıdır Sarıbuğa Ferit Demir’e telefonda yaptığı açıklamada, “Türkiye zor bir süreçten geçiyor, herkes Sayın Kılıçdaroğlu’nun etrafında kenetlenmeli ve ben de üyesi olduğum Memleket Partisi’nin lideri Sayın Muharrem İnce’den Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesini ve sadece parti olarak milletvekili seçimlerine girmemiz gerektiğini söyledim kabul edilmedi, ben de Kılıçdaroğlu’na destek olmak için adaylıktan çekildim.” dedi.

IMG-20230508-WA0028

Telefonda Munzur Press’in sorularını yanıtlayan Memleket Partisi Dersim Milletvekili adayı Hıdır Sarıbuğa neden adaylıktan çekildiğini ise şu cümleler ile dile getirdi: “Ben vatanıma milletime bağlı bir insanım. Tunceliliyim ama Hollanda’da yaşıyorum. Siyasete 2012 Yılında CHP Genel Başkanı hemşerim Kemal Kılıçdaoğlu’nun isteği ve talebi ile girdim. Uzun yıllardır Hollanda’da CHP için çalışmalarda bulunuyorum. Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılmasından sonra Sayın İnce’nin daveti sonrası ben de 2022 yılının son aylarında CHP’den istifa ederek Memleket Partisi’ne geçtim. Bugün Türkiye’nin karşı karşıya olduğu manzara ortada. Türkiye kritik bir süreçten geçiyor ve bizlere düşen bu süreçte CHP lideri ve Millet İttifakı’nın adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olmak, onun etrafında kenetlenmektir. Bu dönemde hepimizin duyarlı olması gerekmektedir. Ben de duyarlı bir vatandaş olarak yapmam gerekeni yaptım ve Kılıçdaroğlu’na destek olmak için adaylıktan çekildim. Ben partime yani Memleket Partisi’ne birçok defa öneride bulundum. Genel Başkanımız sayın Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesi ve seçimlere sadece milletvekilliği seçimlerinden girmemiz gerektiğini belirttim ve parti yetkilileri bu konuyu yetkili kurullara götüreceklerini belirttiler ancak yetkili kurullarımızda böyle bir karar çıkmayınca bende Tunceli milletvekilliği adaylığından YSK’ya dilekçe yazarak çekildim. Partimde istifa etmedim. Memleket Partisi üyesiyim sadece milletvekilliği adaylığından çekildim. Partim eğer demokratik bir şekilde partide kalmamı isterse kalırım ama benimle çalışmak istemezler ise tabii ki gereğini yapar tekrar CHP saflarına geçerek gerçek yuvamda siyaset yapmaya devam ederim hiçbir karşılık beklemeden. Son olarak şunu belirteyim Türkiye önemli bir süreçten geçiyor duyarlı herkes Kemal Kılıçdaroğlu’nun etrafında kenetlenmelidir.”

“İnce’nin adaylıktan çekilmesini istedim kabul etmedi ben de adaylıktan çekildim”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!