AKP’nin adayı, ‘FETÖ gazetesi’ yazarının kitabını, belediyenin bütçesinden bastırmış

featured

2014-2019 döneminin AKP’li Elazığ Belediye Başkanı, şimdi AKP Elazığ 4. Sıra Milletvekili adayı Mücahit Yanılmaz’ın, FETÖ’nün yayın organı olan Zaman gazetesi köşe yazarı Ahmed Şahin’in ‘yeni aile ilmihali’ adlı kitabının 150 bin adetlik baskısını, belediyenin bütçesini kullanarak yaptırdığı, darbe girişimi sonrasında toplanan kitapların imha edildiği iddia edildi. Söz konusu iddiayı Elazığ Özel İdaresi MHP Grup başkanvekili Osman Dilek gündeme getirdi.

Evren DEMİRDAŞ/ELAZIĞ 

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine 15 gün gibi kısa bir süre kala Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin Elazığ’daki üyesi dikkat çekici bir iddiayı gündeme getirdi. Elazığ Özel İdaresi MHP Grup başkanvekili Osman Dilek, AKP Elazığ 4. Sıra Milletvekili adayı olan Mücahit Yanılmaz’ın belediye başkanlığı döneminde Zaman gazetesi yazarı olan Ahmed Şahin’in kitabını belediye bütçesinden bastırdığını, darbe sonrasında ise basılıp dağıtılan kitapları toplatarak imha ettirdiğini iddia etti.Konuyla ilgili aradığımız AKP Elazığ Milletvekili adayı Mücahit Yanılmaz telefonlarımıza cevap vermedi.BELEDİYE KİTABIN ÖNSÖZÜNÜ YAZMIŞ, BASKISINI YAPMIŞMHP’li Osman Dilek, 2016 yılında belediyenin bastırdığı kitapla ilgili sosyal medya hesabından, “Bu kitap Elazığ Belediyesi hem önsözünü yazmış baskı ve dağıtım işini yapmış. Bizim de talebimiz olmuş, 9 tane verileceği söylenmiş, fakat sadece 1 tane verilmiş. Bu kitap masrafları kim tarafından karşılandı? Takdir kamuoyuna sunulur” diye paylaşım yaptığı görüldü.

“TUTUKLAMANIN ARDINDAN KİTAPLAR TOPLANARAK İMHA EDİLDİ”

2014-2019 yılları arasında Elazığ Belediye meclis üyesi olarak görev yaptığı süreçte dönemin belediye başkanı AKP’li Mücahit Yanılmaz’ın “yeni aile ilmihali” isimli kitabın basımını yaptırdığını belirten Elazığ Özel İdaresi MHP Grup başkanvekili Osman Dilek, “2014-2019 yılları arasında biz Elazığ belediyesi meclis üyesiydik. 2016 yılının sonlarında dönemin belediye başkanı Mücahit Yanılmaz evli çiftlere verilmek üzere yeni aile ilmihali isimli bir kitap bastırmışlardı. Bu kitap belediyenin bütçesi kullanılarak basıldığı için bizde o gün bu kitabın hangi bütçeden bastırıldığını sormuştuk. Sonra kitabı biz de talep ettik ve bir tane alıp okuduk. O kitapta evli çiftler için dini terimler kullanılarak bazı taleplerde bulunuyorlardı. Bu kitaptan yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 150 bine yakın kitap basılmıştı. Bu kitabı yazan kişi o dönemde FETÖ darbe girişimiyle ilgili bir tutuklama yaşadı. Bu kişinin tutuklanması sonrasında kitapları verdikleri kişilerden dahi kitapları geri istemişlerdi. Belediye apar topar bu kitapları özel kalem vasıtasıyla belediyenin araçlarına yükleyerek bir gecede imha etti” diye konuştu.

“BU PARANIN HESABI SORULMALI”

MHP’li Dilek, “Bu arkadaşlar terör örgütleriyle ilgili bir şeyler konuşuyorlar şimdi. Bu konuyla ilgili o dönemin belediye başkanına hiç kimse sormuyor mu ‘bu kitapları niye imha ettin?’ diye. Bu para kime gitti? 150 binin üzerindeki bu kitabın baskısı için verdiğiniz para nereye gitti? Bu paranın hesabı sorulmalı. Dönemin belediye başkanı ve şuanda AK Parti’den milletvekili adayı olan Mücahit Yanılmaz çıksın bir açıklama yapsın kamuoyu bilgilensin. Şimdi soruyorum bu arkadaşa çıkıp meydanlara anlatıyor geçmişte Elazığ Belediyesi’nde şunu yaptık bunu yaptık diye çıksın bu konuyla ilgili de bir açıklama yapsın” ifadelerini kullandı.

AKP’nin adayı, ‘FETÖ gazetesi’ yazarının kitabını, belediyenin bütçesinden bastırmış

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!