Yılmaz Güney ölümünün 39. yılında Hamburg’da anıldı.

featured

Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) tarafından Wilhelmsburg Bürgerhaus’da düzenlenen anma etkinliğine, Sanatçı Barış Atay ve müzisyen Nihat Mugil’in liderliğindeki grup Mengene katıldı. Ayrıca, etkinlikte Metin & Kemal Kahraman ile Grup Cemre müzik grupları da sahne aldı. Etkinlik boyunca birbirinden etkileyici türküler ve şarkılar seslendirildi, böylece renkli ve duygusal bir atmosfer oluşturuldu.

Yılmaz Güney’i eleştirenleri samimi bulmuyorum

img-5052

Barış Atay, Yılmaz Güney hakkında son dönemde çıkan tartışmaları samimi bulmadığını belirterek,

‘’Elbette herkes herkes hakkında fikrini beyan edebilir. Fakat kadın mücadelesi adı altında iktidara bir laf bile söylemeyip, 40 yıl önce kaybettiğimiz Yılmaz Güney’i eleştirenleri samimi bulmuyorum açıkçası. Bu konuda da netim. Yılmaz Güneyi’n hataları var mıdır, herkesin olduğu gibi elbette hataları vardır. Hataları görmezden mi geliriz asla görmezden gelmeyiz. İnsan devrimci doğmuyor, sosyalist de doğmuyor. Ancak kadın düşmanlığı ile tanınan, gerici çevrelerin de Yılmaz Güney’i eleştirmesi kimsenin haddi değil” dedi

Metin & Kemal Kahraman

70aac96d-fe19-41b7-9755-c7c5f75eaf41

Hamburg’da yapılan anma etkinliğinde Metin & Kemal Kahraman kardeşlerde dinleyenleriyle buluştu. Metin & Kemal Kahraman kardeşler sevilen parçalarıyla dinleyenleri mest etti.

Yılmaz Güney ölümünün 39. yılında Hamburg’da anıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!