Elazığ Valiliği: İrem Derici konseri ile ilgili yasaklama kararımız yok

featured

Evren Demirdaş/Elazığ 

Elazığ’da gelenekselleşen ve bu yıl dördüncüsü yapılacak olan Salçalı Köfte Festivali’nde konser vermesi planlanan şarkıcı İrem Derici, Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR), Yeniden Refah Partisi, Saadet Partisi ile Vefa Derneği yöneticilerinin şarkıcıyı hedef alması ve tepki göstererek İrem Derici’nin konserinin iptal edilmesine yönelik yaptıkları çağrılardan sonra festivali organize eden Elazığ Tatlıcılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan, ‘Bu şartlarda İrem Derici konserinin yapılması sorun olur’ diyerek konserin iptal edildiğini, iptal edilen İrem derici konserinin yerine Rafet El Roman’ın sahne alacağını duyurdu.

SİYASİ PARTİ VE STK’LARIN KARŞI AÇIKLAMALARINI DOĞRU BULMUYORUZ

Dün basın toplantısı düzenleyen Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan İrem Derici konseri ile ilgili siyasi parti ve STK’ların karşı açıklamalarını doğru bulmadıklarını açıklayarak şunları söylemişti: “Ancak gördük ki bir kesim insanlar, Elazığ’ın değerlerini baltalamak adına buradan açığı yakalayarak sosyal medyada gündem yaptılar. Bazı siyasi partilerimiz açıklama yaptılar doğru bulmuyoruz diye. Biz de şehrimizin değerlerini göz önünde bulundurduk çünkü Elazığ her şeyden üstündür diye düşünerek bu sanatçının iptaline karar verdik. Şehrimizde yaşanan birçok sıkıntıda aynı sağduyuyu beklerdim. İnşallah bundan sonraki süreçte de Elazığ’ımıza dair sorun ve sıkıntılarda da inşallah bu tepkiyi gösteren arkadaşlarımız bu duyarlığı gösterir ve memleketin sorunlarına çözüm kısmında da aktif olurlar” 

“KONSERLE İLGİLİ BİR YASAKLAMA YA DA İPTAL KARARI BULUNMAMAKTADIR”

Elazığ’da 30 Eylül 2 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali’nde sahne alması planlanan İrem Derici’nin konserinin iptal edilmesi ile ilgili Elazığ Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada valilik tarafından konserin yasaklanması ya da iptal edilmesine dair Valilik tarafından hiçbir karar alınmadığını belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası tarafından düzenlenecek olan 4. Geleneksel Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali kapsamında planlanan konserle ilgili olarak Valiliğimiz tarafından alınmış bir iptal veya yasaklama kararı bulunmamaktadır. Öte yandan Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası tarafından yapılan festival alanı talebi Valiliğimizce uygun bulunmuş ve gerekli tahsis yapılmıştır.”

Elazığ Valiliği: İrem Derici konseri ile ilgili yasaklama kararımız yok

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!