Bingöl’de 1 Mayıs: “Yeni bir başlangıç için aydınlığa koşuyoruz”

featured

Bingöl’de PTT Kavşağı’nda toplanan demokratik kitle örgütleri depremde yaşamını yitirenleri andı ve 1 Mayıs nedeniyle basın açıklaması gerçekleştirdi.

FIRAT BULUT/BİNGÖL

Bingöl’de 1 Mayıs için PTT Kavşağı’nda toplanan sendikalar ve siyasi partiler deprem anması ve basın açıklaması gerçekleştirdi. 

Maraş merkezli depremler  ve 1 Mayıs 2003 Bingöl depreminin yıl dönümü olması nedeniyle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü anma ve basın açıklaması ile kutlandı. 

Saat 13:00’de başlayan etkinliğe KESK, EĞİTİM-SEN, Yeşil Sol Parti Bingöl Milletvekili Adayları Cemile Turhallı, Faruk Aris, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, Millet İttifakı Bingöl Milletvekili Adayı Serdar Atalay, Kılıçdaroğlu Gönüllüleri ve siyasi parti temsilciler, emekçiler ve yurttaşlar katıldı.

Depremde yaşamını yitirenler anıldıktan sonra Bingöl KESK kadın sözcüsü Perihan Demir basın metnini okudu. 

Demir şöyle konuştu: “Değerli arkadaşlar bildiğiniz üzere bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü, aynı zamanda 1 Mayıs 2003 Bingöl depreminin de yıldönümü
Kapitalizmin kar hırsı, iktidarın rant politikaları nedeniyle sonuçları çok çok ağır olan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde ve 2003 Bingöl depreminde yaşamlarını yitirenleri saygı ile anıyoruz.” 

Depremde yaşamını yitirenlerin anıldığı açıklamada rant politikalarının hesabının sorulacağı ifade edildi.

Bingöl’de 1 Mayıs: “Yeni bir başlangıç için aydınlığa koşuyoruz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!