Akşener: Diyarbakır’dan vekil çıkarabilir pozisyondayız

featured

Dün Diyarbakır ziyaretini tamamlayan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Diyarbakır’da milletvekili çıkarabilir pozisyondayız.” açıklamasını yaptı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener “Diyarbakır‘da milletvekili çıkarabilir pozisyondayız. CHP de çıkarabilir. Şanlıurfa’da ortak listeyle 4 milletvekili çıkabilir” dedi.

Meral Akşener Diyarbakır gezisinde Kürtçe sözlerle karşılanmış Diyarbakır 2. Olağan İl Kongresi’nde yoğun ilgi görmüştü. Akşener  “İYİ Partiyi Kürtler, Türkler, Zazalar kurdu” diye konuşmuştu.Diyarbakır gezisini tamamlayan Akşener Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek’in Diyarbakır ve gündeme ilişkin sorularını yanıtladı, Kürt meselesine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Akşener’in Demirci Kava’ya yaptığı göndermeleri hatınlatan Deniz Zeyrek Akşener’e “Bu cümleler seçimlerde bu bölgede kendi partinizin oyunu almak için mi yoksa cumhurbaşkanı adayınızın HDP oylarını alabilmesi için bir hazırlık mıydı?” sorusunu yönetti.Yanıtında “Diyarbakır’da cumhurbaşkanı adayı olarak 8 bin 500 oy almıştım. Hepsi benim için çok kıymetliydi. Şimdi partimizin 13 bin üyesi var” diyen Akşener, “Hatalarından ders alan biriyim. Üzülüp özeleştiri yaptıktan sonra o hatayı mutlaka düzeltmişimdir. Dolayısıyla bugünkü söylediklerim normal” ifadelerini kullandı. Akşener yanıtına “Bakan olduğum yıllarda batıda doğup doğuya en çok gitmiş bir siyasetçiyim. Oy verirler, vermezler bakmayız. Burada mesele hukuk ve rıza meselesidir.” diye devam etti.

HDP’li belediyelere atanan kayyumlara ilişkin de kounuşan Akşener,  Oy meselesi gibi kayyum meselesininde hukuk ve rıza ile ilgili olduğunu belirtterek atanan kamyumları eleştirdi.

“MHP’DEYKEN HDP’YE BENDEN BAŞKA KİMSE SÖZ VERMEZDİ”

Akşener, Deniz Zeyrek’in aktardığına göre “MHP’deyken ve Meclis Başkanvekiliyken HDP’ye benden başka kimse söz vermezdi. Selahattin Demirtaş, ‘niçin siz’ diye sordu. ‘İçtüzük size bu hakkı vermiş. Yaptığım lütuf değil. Bu benim görevim. Siz de iç tüzüğe aykırı şekilde hareket edemezsiniz’ karşılığını verdim. Diyarbakır’da milletvekili çıkarabilir pozisyondayız. CHP de çıkarabilir. Şanlıurfa’da ortak listeyle 4 milletvekili çıkabilir” diye konuştu. 

Akşener: Diyarbakır’dan vekil çıkarabilir pozisyondayız

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!