Kılıçdaroğlu’ndan adalet ve demokrasi vurgulu yeni paylaşım

featured

CHP lideri Kılıçdaroğlu ‘Yeni bir sayfa açacağız’ notunu düşerek yayınladığı videolu paylaşımında Altılı Masa’yı bir araya getiren temel ilkeleri sıraladı, demokrasi mesajı verdi.

Nisan ÖZEN- MUNZUR PRESS – CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluAltılı Masa‘yı oluşturan liderleri bir araya getiren temel unsurun demokrasi olduğunu belirttiği videoda, beraber, huzur içinde kavga etmeyen bir Türkiye inşaa etmek istediklerini söyleyerek “Niye kavga ediyoruz? Hangi gerekçe ile kavga ediyoruz? Beraber olmak varken, kucaklaşmak varken, niye ayrılıklar, niye kavgalar?” diyerek barış mesajları verdi. 

Yeni bir Türkiye’nin inşaa edilmesinin artık zorunlu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, inancı, kimliği ve görüşü ne olursa olsun tüm vatandaşları kapsayan bir anlayış içinde olacaklarını belirterek, yargı, devlette liyakat, yoksulluk, ülke huzuru ve barış konularına değindi.

Kılıçdaroğlu paylaşımında kendisini dikkatle dinleyen her kesimden vatandaşların görüntülerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Kavga etmeden, kin ve öfke duymadan, hukukun üstünlüğü ve vicdani kanaatine göre yargıyı inşaa ederek, devlette liyakati yeniden inşaa ederek, inancı kimliği ve görüşü ne olursa olsun, hiçbir vatandaşımızın yatağa aç girmediği, ülkenin her tarafında huzur ve barışın olduğu bir bir Türkiye inşaa etmek zorundayız. 

Yeni bir sayfayı, güzel bir sayfayı açmak zorundayız.

Altı liderin bir arada olmasının temel hedefi budur. Altı lider bir aradayız. Hepimiz demokrasiyi istiyoruz. Hepimiz bu ülkede huzur içinde yaşamak istiyoruz. Beraber yaşamak isitiyoruz, birlikte yaşamak istiyoruz. Niye kavga ediyoruz? Hangi gerekçe ile kavga ediyoruz? Beraber olmak varken, kucaklaşmak varken, niye ayrılıklar, niye kavgalar?”

https://www.instagram.com/reel/Cnu048vocx9/?utm_source=ig_embed&ig_rid=590d2a8c-45c4-4b42-a1f5-9280c24bff20

Kılıçdaroğlu’ndan adalet ve demokrasi vurgulu yeni paylaşım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!