AKP’li Yılmaz: “Geçmiş seçimlere göre oyumuzda azalma oldu”

featured

Bingöl’de basın mensupları ile bir araya gelen Yılmaz seçim gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. AK Parti’nin seçimden birinci parti çıktığını söyleyen Yılmaz ikinci tur için destek istedi

Fırat BULUT/BİNGÖL

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AKP Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl’de basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. 14 Mayıs seçimlerini değerlendiren Yılmaz, Bingöl milletvekillerine tebriklerini ifade ederek seçimin demokratik olgunluk içerisinde gerçekleştiğini söyledi. Depreme rağmen seçime katılım oranının yüksek olduğunu dile getiren Yılmaz, yurtdışında da yüzde 50’nin üzerinde katılım olduğuna dikkat çekti. 

“CUMHUR İTİFAKI MECLİSTE ÇOĞUNLUĞU ELDE ETTİ“ 

Cumhur İttifakı‘nın mecliste çoğunluğu elde ettiğini belirten Yılmaz şöyle devam etti: ”Hatırladığım  kadarıyla üç yüz yirmi üç milletvekiliyle net bir çoğunluğu elde etti Cumhur İttifakı. Bu açıdan  yine mutluyuz. Komisyonlarda da bu şekilde Cumhur İttifakı çoğunluğu elde etmiş olacak. Ben Cumhur İttifakı’nı tebrik ediyorum. AK Parti yine açık ara farkla birinci parti oldu. Türkiye genelinde bu gelenek bozulmadı. AK Parti yine açık ara bir farkla en fazla oyu alan parti oldu. Geçmiş seçimlere göre bir miktar oyumuzda azalma oldu ama yine  çok güçlü bir konumda AK Parti yoluna devam ediyor.“Partilerinin seçimlerin analizini kendi içerisinde yapacağını söyleyen Yılmaz AK Parti olarak hiçbir zaman faturayı millete çıkarmadıklarını dile getirerek tüm seçmenlere teşekkür etti. “SEÇİMLER İKİNCİ TURA KALMIŞTIR” Yılmaz ikinci tura ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz “ lk turda birçok anketin ortaya koyduğunun aksine sosyal medyada oluşturulmaya çalışılan algı operasyonlarının aksine Sayın Cumhurbaşkanımız çok net bir netice elde etmiştir. Farklı bir şekilde, en yakın rakibinden iki buçuk milyon civarında oy farkıyla birinci olmuştur ama yarım puanlık bir farkla da yüzde elli aşılamamıştır. Dolayısıyla ikinci tura kalmıştır seçimler. İkinci tur da 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecektir. Biz inanıyoruz ki ikinci turda cumhurbaşkanımız daha da farklı bir şekilde bu ipi göğüsleyecektir ve tecrübeli bir lider olarak yoluna devam edecektir.“ dedi. “SEÇİM SONRASI MUHALEFETİN U DÖNÜŞLERİ YAPTIĞINI GÖRÜYORUZ” Millet İttifakına eleştiriler yönelten Yılmaz, seçmenlerin suçlandığını ileri sürerek aklıselim olma davetinde bulundu. Yılmaz şunları söyledi: ”Seçim sonrası muhalefetin U dönüşleri yaptığını görüyoruz. Seçim öncesi hiçbir şekilde dile getirmedikleri milliyetçi bir takım söylemleri şimdi çok keskin bir şekilde dile getirme çabası içinde olduklarını görüyoruz. Bu da halka güven veren bir tavır değildir bu ani dönüşler halkın aklıyla alay etmek demektir.“ Muhalefetin göçmen karşıtı söylemlerini eleştiren Yılmaz, halkı tahrik eden keskin söylemelerin muhalefete fayda sağlamayacağını ifade etti. 28 Mayıs seçimlerinde rehavete kapılmaması uyarısında bulunan Yılmaz vatandaşlara oy kullanma çağrısında bulundu. Bingöl’de Cumhur İttifakı olarak güçlü bir oy aldıklarını ifade eden Yılmaz önümüzdeki dönemde de Bingöl’de gerçekleştirecekleri yatırımları dile getirdi. 28 Mayıs seçimleri için Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek isteyen Yılmaz seçimin huzur ortamı içerisinde geçmesi ve milletin özgür iradesinin sandığa yansıması temennisinde bulundu. Yılmaz daha sonra basın toplantısına katılan gazetecilerin sorunları yanıtladı.

AKP’li Yılmaz: “Geçmiş seçimlere göre oyumuzda azalma oldu”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!