CHP Bingöl’de ikinci tur startı verdi

featured

CHP Bingöl İl yönetimi ve Millet İttifakı partileri cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için çalışmalarına başladı. CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan’ında katıldığı çalışmalar kapsamında kanaat önderleri ziyaret edilerek Kılıçdaroğlu’na destek istendi.

Fırat BULUT/BİNGÖL

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle seçimler ikinci tura kaldı. Cumhuriyet Halk Partisi Bingöl’de ikinci tur çalışmalarına başladı. Eskişehir CHP Milletvekili İbrahim Arslan da Bingöl’e gelerek seçim çalışmalarına katıldı. 

Önceki gün Bingöl’e gelen Arslan, partililer ile bir araya gelerek 28 Mayıs seçimleri üzerine istişarelerde bulundu. 

MİLLET İTTİFAKI SAHAYA İNDİ 

14 Mayıs Cumhurbaşkanı seçimlerinde Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Bingöl’de yüzde 32 oranıyla 47.195 oy aldı. İkinci tur için Bingöl’deki çalışmalarına erken başlayan CHP İl Yönetimi, CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, Millet İttifakı partilerinden Gelecek PartisiDeva Partisi ve Saadet Partisi il temsilcilerinin katılımıyla çalışmalar yürüttü. 

Bingöl’deki kanaat önderlerini ziyaret eden Millet İttifakı temsilcileri daha sonra sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek Kemal Kılıçdaroğlu için destek isteyecek. 

CHP MİLLETVEKİLİ İBRAHİM ARSLAN BİNGÖL’DE

CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan genel merkezlerinin görevlendirmesi ile önceki gün Bingöl’e geldiğini ve iki gün boyunca burada çalışmalar yürüteceği bilgisini paylaştı. 

Arslan şöyle konuştu: “Temel görevimiz iki başlıkta toplanabilir. Birincisi 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçim sonuçları ve parti örgütümüzün yaşadığı eksikliklerin tespiti ve çözüm önerilerini ortaya koymak. İkincisi parti örgütümüzle birlikte hem Bingöllü hemşerilerimize teşekkür hem onların ikinci tur seçimlerinde tekrar seçime ilgilerinin sağlanması ve geliştirilmesi. Bunun yanısıra bazı kanaat önderlerimizi ziyaret ederek hem teşekkürlerimizi hem de 28 mayıs için desteklerinin devamının sağlanması için bir çaba içerisindeyiz.” 

HEDEFİMİZ İLK TURDA ALINAN SONUCUN ÜSTÜNE ÇIKMAK 

Bingöl’deki ikinci tur seçimlerindeki hedeflerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan CHP Milletvekili İbrahim Arslan “ Bingölde hedefimiz birinci turda alınan sonucun üstüne çıkmak. Bütün Türkiye’de hedefimiz bu . Spor diliyle konuşursak 14 Mayıs’ta bir maç yapılmıştır. Bu maçın galibi ortaya çıkmamıştır. Maç berabere bitmiştir ve kronometre tekrar sıfırlanmıştır. 28 Mayıs’ta tekrar bir seçim ortaya konulacaktır. Biz seçime sıfırdan başlıyoruz, başladık geçtiğimiz hafta içerisinde. İnşallah hem Bingöl’ümüzde hem de Türkiye’de daha yüksek oy oranlarıyla ve tabiki genel hatlarıyla Cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanarak süreci tamamlamak istiyoruz. Kaldı ki ikinci tur olacağı için bir oy bile fazla alsanız cumhurbaşkanı seçimini tamamlanmış olacak. O nedenle yürekten inanıyoruz. Hem Bingöllü hemşerilerimize çok güveniyoruz hem Türkiye’de seçmenin 28 Mayıs’ta gereğini yaparak sayın Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı seçeceğinden eminiz.“ diye konuştu.

CHP Bingöl’de ikinci tur startı verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!