AKP’li belediyeden tepki çeken davet

featured

Malatya’nın AKP’li Yeşilyurt ilçe Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 29 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında ‘Yeşilyurt Çocuk Kitapları’ Festivali’ne Atatürk’e eleştiri ve hakaret paylaşımlarının yanı sıra, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i öven kitaplar yazan Mustafa Armağan’ı davet etmesi tepki çekti.

Evren Demirdaş/Malatya 

AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin 29 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında düzenlediği ‘Yeşilyurt Çocuk Kitapları’ festivaline Atatürk’e eleştiri ve hakaret paylaşımlarında bulunan yazar Mustafa Armağan’ın 4 Kasım’da söyleşi yapması için getirmesi tepki çekti.

ADD’DEN AKP’Lİ BELEDİYEYE TEPKİ

Atatürkçü Düşünce Derneği Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları, “Yeşilyurt Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Yeşilyurt Çocuk Kitapları’ kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden Mustafa Armağan’ı getiriyor. Atatürk’e ve ailesine hakaret eden, FETÖ’nün yayın organlarında yazı yazan birini ne amaçla İnönü’nün memleketine getiriyorlar? Burada ne yapmak istiyorlar, toplumu neden geriyorlar? Mustafa Armağan’ı ne amaçla Malatya’ya getirmek istiyorlar? Geçmişte FETÖ’nün yayın organlarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in bayraktarlığını yapıyordu. Bu kişiyi neden Malatya’ya çocuk kitap festivaline getiriyorlar? Mustafa Armağan’ın Malatya’ya getirilmesine Atatürkçü Düşünce Derneği Malatya Şubesi olarak karşı çıkıyoruz. Malatya’ya getirilmemesini ve toplumu germemelerini istiyoruz” diye konuştu.

CHP’Lİ AĞBABA’DA TEPKİ GÖSTERDİ

Mustafa Armağan’ın davet edilmesine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da tepki gösterdi. Ağbaba, sosyal medya hesabından, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın olduğu hafta, Cumhuriyet, Atatürk ve İnönü düşmanlığı tescilli Mustafa Armağan’ı, İnönü’nün memleketine çağırmak Malatya’ya hakarettir. Hiç çocuk kitabı olmayan bu kişiyi ‘Çocuk Kitapları Festivali’nde’ konuşturmak art niyetliliktir. Yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

ARMAĞAN, SÖYLEŞİ YAPACAK

Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Yeşilyurt Çocuk Kitapları Festivali’ kapsamında yayınladığı programda, Mustafa Armağan’ın 4 Kasım Cuma günü 18.00’da söyleşi etkinliği yer alıyor.

AKP’li belediyeden tepki çeken davet

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!