Yağışların vurduğu Belli Köyü: Perişan haldeyiz

featured

Şiddetli yağışlar, Bismil ilçesine bağlı Belli köyünde sele neden oldu. Muhtar, “Günlerdir elektriğimiz yok. Arazilerimiz su altında, hayvanlar telef oldu. Devletimizden acil yardım bekliyoruz” dedi.

Diyarbakır’da etkili olan şiddetli yağışlar, sele neden olarak birçok köyü olumsuz etkiledi. Bu felaketten en çok zarar gören köylerden biri de Bismil ilçesine bağlı Belli köyü oldu. Yaşanan olumsuzluklar nedeniyle mağdur olan köylüler, yardım alamamanın sıkıntısını yaşadıklarını belirtiyor.

“PERİŞAN OLDUK”

Bismil Belli Köyü Muhtarı Mehmet Doğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “58 yıldır ilk defa böyle bir felaket görüyorum. Rezalet bir durumdayız, perişan olduk. Buraya kimse uğramadı, kimse ne oldu diye bir şey oldu mu diye sormadı. Elektriğimiz dört gündür yok. Suyumuz da yok. Elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ’a defalarca ulaşmaya çalıştık, ancak çözüm bulan biri yok. Arazilerimiz su altında kaldı, mercimek ve buğday ekili tarlalarımız ciddi zarar gördü. Tarım makineleri devrilip dereye sürüklendi. Hayvanlarımız telef oldu, yemleri ıslandı, kullanılamaz hale geldi. İnsanlar ölmedi, zarar cana değil mala geldi buna da şükür” dedi.

NE KAYMAKAMLIK,NE BELEDİYE, NE DE AFAD GELMEDİ

Doğan, devletin ve ilgili kurumların herhangi bir yardımda bulunmadığını ifade ederek, “Ne kaymakamlık ne belediye ne de AFAD geldi yardıma. Bu durumla başa çıkabilmek için acilen yardıma ihtiyacımız var. Ancak şu ana kadar herhangi bir yetkiliden yardım alamadık. Köylüler olarak devletimizden ve yetkililerden yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yağışların vurduğu Belli Köyü: Perişan haldeyiz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!