Ümit Özdağ: Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldık

featured

Ümit Özdağ açıkladı. Cumhurbaşkanlığı seçimi 2’nci turu için Zafer Partisi Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı.

HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanlığı seçimi 2’nci turu için Zafer Partisi’nin kararı belli oldu. Görüşme sonrası açıklama yapan Özdağ, seçimin ikinci turunda Kemal Kılıçdaroğlu‘nu destekleyeceklerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu: “Türkiye’yi huzura kavuşturacak adımları atacağız”

Sonuca ilişkin açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Ev sahipliği yaptığı için Sayın Genel Başkana ve arkadaşlarına teşekkür ederim. Güzel sonuçlar elde edildi, Türkiye güzel günlere gebe, Türkiye’yi huzura kavuşturacak adımları atacağız.” dedi. 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise; “Türkiye’nin en önemli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Bu 13 milyon sığınmacının vatanlarına geri yollanmadan Türkiye’nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir. Kiraların yükselmesini engelleyemeyiz, vatandaşlık satarak Türk halkının gayri menkul almasını sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız. 14 Mayıs seçimlerine giderken Türk halkından sığınmacıları vatanlarına geri yollamak için destek istedik. Ancak partimizin yeni kurulması ve medyanın böyle olması vatandaşa erişimimizi engelledi. 2 adayın 28’inde ikinci bir yarış için Türk halkının önüne gidecek. AK Partili Numan Bey bizi ziyaret etti. Bizden destek ettiler. Sığınmacılar konusunda ne yapmak istiyorsunuz diye sorduk. Anlattıkları şey sığınmacıların vatanlarına dönmesini içermiyordu. Kemal Bey ise sığınmacıların vatanlarına dönmesini ve bu politikayı izleyeceklerini söyledi. Sokaklarımızı tekrar güvenli hale getirecek, uyuşturucu çetelerini sokaklarımızdan sökecek bir model üzerinde bir fikir birliğine vardık ve bundan dolayı Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu 2. Turda destekleme kararı verdik.” dedi.

Fotoğraf: Twitter 

Ümit Özdağ: Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldık

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!