TOKİ’deki sorunları dile getiren vatandaşlar: ‘Evinizi elinizden alırım’ dediler

featured

ELAZIĞ- Elazığ’da 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6,8’lik depremin ardından TOKİ tarafından Gezin köyüne 71 milyon 854 bin TL bedelle 108 deprem konutu yapıldı. Yüklenici firma Ulubol İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından yapılan konutlar, kura çekiminin ardından hak sahiplerine teslim edildi. Kendilerine çıkan konutlara yerleşen hak sahipleri, karşılaştıkları sorunlarla ilgili yüklenici firma yetkilileriyle görüşse de bu görüşmeler sonuçsuz kaldı. Yapılmayan yollar, yetersiz çöp konteyneri, açık trafolar ve kaçak yapılaşma bu sorunlardan bazıları.

“FİRMA YETKİLİSİ BANA ‘AKILLI OL’ DEDİ”

Yüklenici firma yetkilisine şikayetleri iletmesi üzerine kendisine ve bu sorunları dile getirenlere baskı yapıldığını söyleyen hak sahiplerinden Ayfer Doğru, kendisine ‘Akıllı ol’ denildiğini belirtti.

“CUMHURBAŞKANI İLE DİREKT GÖRÜŞÜYORUZ, EVİNİZİ ELİNIZDEN ALIRIZ”

Doğru, olayı şöyle anlattı: “Yüklenici firma yetkilisi Sebahattin bey beni aradı. ‘Siz bu olayla ilgileniyormuşsunuz. Cumhurbaşkanı ile direkt görüşüyoruz, evinizi elinizden alırım’ dedi. Biz sadece sorunların çözülmesini istiyoruz.”
 
“BİZİM AMACIMIZ TEMİZ HAVA ALMAK”

Hak sahiplerinden Taner Kabukçu da sorunlardan yakınanlardan biri. Bazı ev sahiplerinin kaçak yapılaşmaya gittiğini, bölgede çöp konteyneri yetersizliğinden çevreyi kirletmek zorunda kaldıklarını söyleyen Kabukçu, “Bizim amacımız temiz bir hava almak” diyor.

“HIRSIZLIK OLAYLARI BAŞLADI, JANDARMANIN DEVRİYE ATMASI GEREK”

Çöp konteyneri için CİMER’e yazdığını, ‘devlet malzeme ofisinden talep edildi’ yanıtını aldığını ancak aradan geçen iki aya rağmen konteynerlerin gelmediğini söyleyen Kabukçu, “Herkes kafasına göre evinin önünü kapatıyor.  Sadece geçtiğimiz günlerde İl Özel İdaresi tarafından birkaç konteyner yollandı ama hâlâ yeterli sayıda değil. Ayrıca yollarımız bozuk. İki aya buraya araba çıkamaz. Trafoların hepsi yerde, hırsızlık olayları başladı. Jandarmanın devriye atması gerekir” dedi.

Konuyla ilgili aradığımız Ulubol İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş yetkilileri ise telefonlarımıza cevap vermedi.

Ardıl Batmaz/Elazığ 

TOKİ’deki sorunları dile getiren vatandaşlar: ‘Evinizi elinizden alırım’ dediler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!