İliç’te toprak altında bir otomobil bulundu, içinden 1 kişi çıktı

İliç komisyonunda tartışma çıktı

Erzincan’ın İliç İlçesi’nde Anagol Altın Madeni Bölgesi’nde içerisinde 1 kişi bulunan bir otomobil bulundu. İkinci bir kişinin olup olmadığı ise araştırılıyor.

Erzincan-İliç’te 13 Şubat’ta Anagold Madencilik tarafından işletilen Çöpler Altın Madeni’nde siyanürlü toprağın kayması nedeniyle dokuz işçi göçük altında kalmıştı.

5 Nisan tarihinde 9 işçiden biri olan Uğur Yıldız’ın cansız bedenine ulaşıldı ancak 8 işçi hala toprak altında kurtarılmayı bekliyor.

Bugün ise önemli bir gelişme daha yaşandı. Erzincan’ın İliç İlçesi’nde Anagol Altın Madeni Bölgesi’nde içerisinde 1 kişinin bulunduğu bir otomobil bulundu.

Sabırlı Deresi bölgesinde bulunan otomobille ilgili çalışma başlatıldı. Bölgeye gelen cumhuriyet savcısı inceleme başlatırken, AFAD ekipleri de bulunan otomobilin çıkartılması çalışmalarını sürdürüyor.

Bulunan otomobilin içerisinde 1 kişiye ait cansız beden çıkarıldı. Cansız bedenin Adnan Keklik’e ait olduğu tahmin ediliyor. Araç içerisinde ikinci bir kişinin olup olmadığına ilişkin çalışmalar ise devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre araçtan ağır bir kokunun yayıldığı da belirtiliyor.

İliç’te toprak altında bir otomobil bulundu, içinden 1 kişi çıktı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!