Prof. Ahmet Ercan paylaşımı nedeniyle gözaltında!

featured

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Özgün Ahmet Ercan, 06 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım nedeni ile Elazığ’da gözaltına alındı.

Elazığ’da gözaltına alındıktan sonra Malatya Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülen Prof. Ercan, emniyette ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. 

Emniyetteki işlemlerinden sonra adliyeye çıkarılan Ercan, savcılık sorgusunun ardından “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçundan sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımı nedeni ile soruşturma açıldı. Prof. Ercan, bulunduğu Elazığ’da soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Deprem Uzmanı Ercan Kahramanmaraş depremlerinin ardından televizyonlarda açıklamaları ile ve sosyal medyada da paylaşımları ile birçok soruya yanıt vermişti, görüşleri alınmıştı.

Zaman zaman eleştirilerde de bulunan Prof. Ercan, “İlk iki gün asker inmediği için korumasız kadınlara tecavüz edilmiş” ifadelerini kullandığı bir paylaşım da yapmıştı.  Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı bu paylaşım nedeni ile Ercan hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan soruşturma başlattı. 

Prof. Ercan, soruşturma kapsamında emniyette ifadesi alındıktan sonda adliyeye sevk edilecek.

Prof. Ahmet Ercan paylaşımı nedeniyle gözaltında!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!