Pertek’te türküler barış için söylendi  

featured

Pertek Belediyesi tarafından düzenlenen “Dünya Barış Günü” etkinlikleri kapsamında Kardeş Türküler ve Metin&Kemal Kahraman sahne aldı.

Sevim Kahraman/Dersim 

Dersim’in Pertek İlçesi’nde 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla konser gerçekleşti. Pertek Köy Garajı’ndaki konserde Metin&Kemal Kahraman ve Kardeş Türküler sahne aldı.  Konsere CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, CHP Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik ve Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve yüzlerce yurttaş katıldı. Konuşmalarda barış vurgusu yapıldı. Metin&Kemal Kahraman konserde eski ve yeni şarkılarını seslendirdiler. Metin Kahraman 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Mehmet Uç’tan öğrendiği ‘Sevgi’ adlı şiiri seslendirdi. Kahraman, “Dünya bu şiiri referans alsa dünyada savaş çıkmaz” dedi. 

Farklı dilde ezgiler 

Ardından sahneye çıkan Kardeş Türküleri de farklı dillerden ezgilerini seslendirdi. Kardeş Türküler solisti Feryal Önel, “Barış için ısrar eden, barış isteyen bir coğrafyada olmak bizim için çok güzel. Çok teşekkür ederiz davetiniz için” dedi. Konser Hüseyin Türküdeniz’in söylediği ezgilerle son buldu.

Pertek’te türküler barış için söylendi  

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!