Paris’te dehşet anları: Gaz patlamasıyla alevler yükseldi

featured

Paris’in Val de Grâce bölgesinde gerçekleşen bir gaz patlaması, adeta dehşet anlarına neden oldu. Patlamanın etkisiyle alevler yükselirken, birçok binada yangın çıktı. Olay yerindeki bina cephesinin çökmesiyle birlikte yangın hızla komşu binalara sıçradı. Polis, itfaiye ve ambulans ekipleri olay yerine sevk edildi. Henüz patlamanın sebebi belirlenemezken, bir kişinin yanıklarla yaralandığı bilgisi paylaşıldı. Durumu kritik olan en az dört kişi olduğu ifade ediliyor.

[ Haber Merkezi ]

Paris’te meydana gelen bir gaz patlaması, yerel yetkililere göre birkaç binanın yangınla kaplandığını bildirdi. Çarşamba günü beşinci arrondissement’ta meydana gelen olayda, bir binanın cephesi çöktü ve yangının komşu binalara yayıldığı görüldü. Polis, Val de Grâce bölgesinden uzak durmaları konusunda insanları uyardı. Yerel saatle 17.00 civarında, bölge halkı büyük bir patlama ve daha küçük bir patlama yaşandığını ifade etti. Bir kişi, France Info kamu radyosuna şunları söyledi: “Şok ediciydi. Bu bir felaketti.”

Polis, itfaiye ve ambulans ekipleri olay yerine hızla sevk edildi. Paris savcısı, bir kişinin yanıklarla yaralandığını ve henüz yangının sebebini belirlemenin mümkün olmadığını belirtti. BFMTV ve Le Figaro, polis kaynaklarının en az dört kişinin kritik durumda olduğunu bildirdiğini aktardı. Paris’in merkezindeki bir patlama, en az 16 kişinin yaralanmasına, bunlardan yedisinin ciddi durumda olmasına neden oldu.

Fransız başkentinin Latin Mahallesi’ndeki Rue Saint-Jacques’ta meydana gelen patlama, bir binanın cephesinin çökmesine ve diğer birkaç binanın da yanmasına sebep oldu.Olay yerinde çok sayıda polis ve itfaiye ekibi bulunuyor. Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo da orada bulunurken, İçişleri Bakanı Gérald Darmanin ise insanları bölgeden uzak durmaları konusunda uyardı. Patlamanın meydana geldiği bölge, şehrin beşinci arrondissement’ında yer almakta olup öğrenci nüfusuyla bilinmektedir.

Boulevard Saint-Michel’deki Ecole des Mines öğrencisi, Le Parisien gazetesine şunları söyledi: “Val de Grâce’nin önündeydim, büyük bir gürültü duydum ve 20 veya 30 metre yüksekliğinde bir ateş topu gördüm. Binanın büyük bir gürültüyle çöktüğünü duydum. Gaz kokusu aldım, ancak birkaç dakika sonra kendime gelebildim.”

Paris’te dehşet anları: Gaz patlamasıyla alevler yükseldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!