Muhtarlar halkın parasıyla Umre’ye mi gönderildi?

featured

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikçi, geçtiğimiz günlerde ilçede ikamet eden 158 yurttaşın Umre’ye gönderileceğine dair açıklama yaptı. Açıklamada, “Umreye gitmek isteyen 80 yaşlı vatandaş, 10 şehit yakını, 23 hafız, imam hatip lisesinde okuyan 15 başarılı öğrenci ve 30 muhtarı umreye göndereceğiz. Hayırla gidip hayırla dönsünler inşallah. Kutsal topraklara gitmek isteyen herkese bu güzel duygu nasip olsun. Biz de en az onlar kadar heyecanlıyız, onlardan hayır duası istedik. İnşallah bu güzel duyguyu yaşamak bizlere de nasip olur. Bizlere de dua etmeyi unutmayın” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın ardından 158 yurttaş Yenişehir Kaymakamlığı tarafından Umre’ye uğurlandı.

Kimin parası ile gittiler?

Sosyal medya üzerinden muhtarların Umre’de yaptıkları paylaşım tepkilere neden oldu. Sosyal medya aracılığıyla muhtarlar, kendilerini umreye gönderen Yenişehir ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikçi’ye teşekkür etti.  

Umre'ye giden mehmet demir'in paylaşımı


Beşikçi’ye yapılan teşekkür üzerine çok sayıda yurttaş, sosyal medya üzerinden:  “Muhtarlar kendi paralarıyla mı Umre’ye gitti? Öyle ise neden Kaymakam’a teşekkür ediyorlar? Kaymakam gönderdiyse kimin parası ile gönderdi? Bunu sorabilir miyiz” diye tepkilerini dile getirdiler.

Umre’ye giden muhtarlar arasında bulunan Yenişehir Muhtarı Mehmet Demir’in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ise şöyle:

“Yenişehir Kaymakamımız ve Belediye Başkan V.Sayın @besikci_murat ve Değerli Ailesine Kâbe’den Dua ve Selamlarımızı İlettik. Bu Mübarek Topraklara Bizi Göndererek Dualarda Bizi Buluşturan Siz Değerli Kaymakamımıza Muhtarlarımız Adına Teşekkür Ediyoruz. Allah Ebedi Olarak Razı Olsun.”

Öte yandan organize edilen bu ziyaretin detaylarını öğrenmek için aradığımız Yenişehir Belediyesi yetkililerine ulaşamadık.


Haber Merkezi

Muhtarlar halkın parasıyla Umre’ye mi gönderildi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!