Miting havasında aday adaylık açıklaması: Erdal Güntaş, adaylığını açıkladı

featured

Serhat Ozan YILDIRIM/DERSİM 

Hayırsever iş insanı Erdal Güntaş, CHP’de Tunceli milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı. İl başkanlığında düzenlenen ‘aday adaylık’ açıklamasına vatandaşlar akın etti. Dersim’in dört bir yanından gelen yurttaşlar aday adaylık açıklamasını miting havasına çevirerek il binasını ve il binasının bulunduğu sokağı doldurdu.

Hayırsever kimliği ile ön plana çıkan Erdal Güntaş, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’den aday adaylığını açıklayacağını bir süre önce duyurdu. Güntaş’ın aday adaylığını duyuracağını duyan birçok kişi erken saatlerde CHP Tunceli Binası’nın bulunduğu sokakta ve İl Başkanlığında toplanmaya başladı. Güntaş’ın aday adaylığı açıklaması yoğun ilgi gördü. Güntaş’ı parti binası önünde karşılayan kalabalık ‘halkın adamı, milletvekili adayımız Güntaş’ diyerek slogan atmaya başladı.

IMG-20230315-WA0015

‘BURADAKİ KALABALIK TÜRKİYE’DEKİ DEĞİŞİMİ GÖSTERDİĞİ GİBİ TUNCELİ’DE DE DEĞİŞİMİ GÖSTERMEK İSTİYOR’

Kalabalığa seslenen Erdal Güntaş, “ İnşallah o mütevazi, birleştirici, demokratik yönüyle sayın genel başkanımızı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin başına gelecek. Hepimizi birleştirecek. Hepimiz Türkiye’nin geleceği için genel başkanımızla bir olacağız. Güzel dostlarım, bugün buradaki kalabalık Türkiye’deki değişimi gösterdiği gibi Tunceli’de de değişimi göstermek istiyor. Hemşerilerim, babamın işlerinden dolayı 1983’de Elazığ’a taşınmak zorunda kaldım babam ve annemi trafik kazasında kaybettikten sonra. Çocuk yaşta iş hayatına atıldık. Daha sonra Ankara’ya oradan da memleketimi çok sevdiğim için buraya geldim 2006 yılında. Buraya yerleştim, çocuklarımı da buraya getirdim. Burada bazı arkadaşlarım bana dedi ki ‘çocuklarını neden getirdin, il dışında çocukların eğitim alması daha iyiydi’. Bende kendilerine şunu söyledim; ‘benim çocuklarımın buradaki çocuklardan ne farkı var’. Bizim çocuklarımız, benim çocuklarım zoru sever, bu bizim kanımızda var. Çocuklarım burada eğitimlerini aldı, diğer Tuncelili çocuklar gibi güzel üniversitelerde okumaktalar. Sizin büyük isteğiniz ve arzunuz doğrultusunda siyasete girmem noktasında inanılmaz bir arzu vardı. O zamanlar yaşımız gençti, işimize bakmamız gerektiği için kabul etmedik ama 2022’nin bahar ayında tekrar taleplerin yoğunlaşmasından kaynaklı ve Türkiye’nin içinden geçtiği durumdan dolayı elimi bir kez daha taşın altına koymayı kabul ettim” dedi.

IMG-20230315-WA0017

‘HALK ARTIK HİZMET İSTİYOR’

Halkın hizmet istediğini vurgulayan Güntaş partide ki konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Sevgili Tuncelili hemşerilerim, erkenden buralara kadar geldiniz bu yağmurda. Sizleri burada beklettiğim için çok özür diliyorum. Hakkınızı helal edin. Hepinize çok teşekkür ederim, burada bulunduğunuz için. Burası küçük bir yer, akraba topluluğu. Sorunları ve ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Bunun için Türkiye’de iktidar değişikliğinin olması gerekiyor. Sayın genel başkanımız, 13’üncü cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu inşallah cumhurbaşkanı olacak. Kılıçdaroğlu’nun iktidara gelmesiyle daha emin adımlar atacağız. Hepimiz pirimiz Kılıçdaroğlu’nun yanında dik duracağız. Türkiye’de ki ve ilimizdeki problemlerin çözümü için elimizden geleni hep beraber yapacağız. Klişeleşmiş diyebilirsiniz ama ben bunu hep uyguladım, hep halkla birlikte olmaya çalıştım. Babamın bıraktığı mirası devam etmeye çalıştırdım. Bundan sonra da halkım için çalışacağım, böyle olmak gerekiyor. Makamlar, mevkiler insanların makamlarını tatmin etme, para kazanma olmamalıdır. Milletvekilleri halkı için var olmalı. Artık bıktık diyorsanız ki buradaki kalabalık kitle onu gösteriyor. Halk artık hizmet istiyor. Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldığım günden beri şunu söylüyorum. Her şart ve koşulda partimizin yanındayız. Genel başkanımızın yanında dimdik duracağız. Sayın Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı olarak görmemizin sebebi sadece ilimiz Türkiye’nin bütün kesimleri ve renkleri için çok önemlidir. Ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız. Genel başkanımızla beraber çok güzel yollar alacağız. İlginizden dolayı çok teşekkür ederim. Halk her şeyin üstündedir. “

Miting havasında aday adaylık açıklaması: Erdal Güntaş, adaylığını açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!