Midyat Belediye Başkanı da gazetecileri tehdit etti

Mardin’in Midyat ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Veysi Şahin ilçedeki STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle yaptığı toplantı sırasında hem gazetecilere hakaret etti hem tehdit etti.

Ferit DEMİR/DERSİM

İlçedeki STK ve kanaat önderleriyle yapılan toplantının son bölümünde söz alarak gazeteciler ile ilgili konuşan Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin gazetecilere, gazeteci müsveddesi diyerek şunları söyledi; “Süreç çok önemli, bazı gazeteci müsveddeleri çok olumsuz bir taş ya da birçok çukuru gördüklerinde ya da akan bir suyu gördükleri zaman sosyal medyada bakın belediye hizmetleri diye yayın yapıyorlar. Bu arkadaşları da ikaz ediyorum. Lütfen kendilerine çeki düzen versinler.”

Belediye başkanı Veysi Şahin konuşmasında gazetecilere hakaret edip üstü kapalı olarak tehdit etikten sonra toplantıya katılan bazı siyasi parti temsilcileri, STK ve kanaat önderleri ile muhtarların başkanı coşkulu bir şekilde alkışladıkları görülüyor.

Belediye başkanı konuşmasında gazetecilere hakaret edip üstü kapalı tehdit ederken toplantı sonunda ise hiçbir şey dememiş gibi şu tweeti sosyal medyasında paylaştı; “Kanaat önderleri STK temsilcileri oda başkanları siyasi parti temsilcileri mahalle muhtarlarımız ile istişare toplantısı gerçekleştirdik. Tek ses tek nefes olarak il olma hayalimize adım adım ilerliyoruz!”

Midyat Belediye Başkanı da gazetecileri tehdit etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!