Malatya’da son durum! Enkaz altından çocuk sesleri geliyor

featured

Kahramanmaraş’ta Pazarcık ve Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde çok sayıda binanın yıkıldığı Malatya’da şu ana kadar en az 166 vatandaş yaşamını yitirdi. Ancak kurtarılanlar da var…

Ferit DEMİR-MALATYA

Malatya’da arama ve kurtarma çalışmaları kar yağışı altında -7, -8 dereceye kadar düşen soğuk hava altında devam ediyor. Malatya’da  Çavuşoğlu Mahallesi’ndeki çöken Ergürler Apartmanı’nda ise gergin bir bekleyiş sürüyor. Dün aynı binanın enkazından 2 kız kardeş kurtarılmıştı. Görevliler enkaz altında 2 erkek vatandaşın yaşadığını tespit etmesinin üzerine kardeşler babalarını beklemeye başladı. Enkazdan dün çıkarılan kardeşlerden biri yığıntılar altında anneleri babaları ve 3 kardeşlerinin daha bulunduğu bilgisini verdi. Aileden babaya ulaşıldığı ve serum takıldığı anlatan Ferit Demir, ancak anne ve diğer 3 çocuktan henüz bir haber alınamadığını belirtti.

SAĞ ÇIKARTILANLAR DİĞER AİLELERE UMUT OLDU

Ergürler Apartmanı’ndan aynı saatlerde bir vatandaş sağ olarak çıkartıldı. Yaklaşık 30 saattir eşinin kurtarılmasını bekleyen kadının enkazdan çıkartılan eşi ile sedyedeki diyaloğu ise görüntülere yansıdı. Enkaz altından çocuk seslerinin geldiği de ulaşan bilgiler arasında.

YIKILAN ÇOK SAYIDA BİNA VAR, KURTARMA EKİPLERİ YETİŞEMİYOR

Malatya’daki arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi veren Ferit Demir, kurtarma ekiplerinin soğuk havada büyük fedakarlıklarla çalıştığıını, aralarında yaralananlar olduğunu belirtti. Bulunduğu yerin çevresinde ise çok sayıda yıkılmış bina olduğunu belirten Demir, ancak tüm yıkılan binalara ulaşılamadığını ve daha çok kurtarma ekibine ihtiyaç olduğunu söyledi. 

Diğer yandan enkaz altında 8 ve 14 yaşındaki 2 çocuğunun ve eşinin bulunduğunu anlatan bir annne ise umutla kendi ailesinin kurtarılmasını beklediğini söyledi. 

Malatya’da son durum! Enkaz altından çocuk sesleri geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!