Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında suç duyurusu

featured

Malatya’da yaşayan iki kardeşini depremde kaybeden İsmet Öner, ‘İnsanlar azdı deprem oldu’ diyen AK Partili Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

HABER MERKEZİ – Malatya’da AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın depremlere ilişkin, “İnsanoğlu ne zaman azmışsa buna benzer felaketlerle karşı karşıya kalmıştır” sözlerini kullanmıştı. 

Cumhuriyet’ten Cengiz Karagöz’ün haberine göre 6 Şubat’taki depremlerde Malatya’da yaşayan iki kardeşini kaybeden İsmet Öner, Gürkan’ın söz konusu ifadeleriyle ilgili Lapseki Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Öner, “Kız kardeşlerim Fatma Öner ve Gülen Öner depremde yıkılan Hâkimbey Apartmanı’nda enkazın altında kalıp can verdi. Yıkılan bina önceden ağır hasarlı belgesi almış ancak daha sonradan hafif hasarlı olarak kaydedilmiş. Kardeşlerimi o binanın enkazında kaybettim. Biz acılarımızı sarmaya çalışırken belediye başkanının ifadelerini görünce tüylerimiz diken diken oldu. Videoyu defalarca izledim, bir de kendisini bilim adamı olarak niteliyor” dedi. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında suç duyurusu

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!