Konya’daki barınakta yaşanan vahşete Dersim’den tepki

featured

Serhat Ozan Yıldırım/Dersim 

Konya ve Ankara’daki hayvanlara yönelik şiddet görüntülerine, Dersim Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği(DERHAYKO)’nden tepki geldi.

Dersim Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği(DERHAYKO), Konya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ile Ankara’nın Mamak ilçesinde yaşanan ve sosyal medyaya düşen görüntülerle ortaya çıkan hayvanlara yönelik şiddete tepki göstererek açıklamaya yaptı. 

IMG-20221126-WA0005

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Konya Büyük Şehir Belediyesi’ne ait hayvan rehabilitasyon merkezinde bir köpeğin kafasına vurularak vahşice katledildiği, açlıkla terbiye edilen köpeklerin birbirini yediği, tıbbi atık poşetlerinden canlı kedilerin çıktığı, Mamak belediyesinin yaptığı katliamları örtemeyince saldırganlaştığı Sivas Belediyesi’nde gerekçesiz yere yıllardır sokakta olan sakin hayvanların toplatıldığı, Gebze Belediyesi’nde iğnelerle öldürüp poşetlerin içerisinden çıkan cenazelerin görüntülerini dehşet içerisinde izledik. Derneğimiz olarak orda bulunamamakta yüreğimiz, kalbimiz hep orda. Yaşananlar bir kez daha gösterdi ki bu canlıları hayvan hapishanelerine tıkmak çözüm değil, sokakların asıl sahibi onlardır. Belediyeler tarafından yapılan açıklamalara ve aklama çabalarına inanmıyoruz. Emir büyük yerden gelmedikçe videoda görünen birçok işçi bu soğukkanlılıkla cinayetleri işleyemez, faillerin bulunması ve emri verenlerin ceza alması için emek veren tüm STK’ların ve hayvan hakları savuncusu derneklerin yanında olacağımızı, verdiğimiz insanlık mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğimizi temin ederiz. Buradan tüm insanlara sesleniyoruz; Gürültü yapıyor, sokakları pisliyor gibi ifadelerle onları barınaklara aldırma çağrısında bulunarak onların katledilmesine ortak olmayın. Unutmayın ki barınaklar yaşam alanı değil, sadece geçici tedavi ve rehabilitasyon merkezidir.”

Konya’daki barınakta yaşanan vahşete Dersim’den tepki

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!