Kılıçdaroğlu CHP milletvekilleri ile birlikte Adalet Bakanlığı’na yürüdü 

featured

Kılıçdaroğlu bugün sabah TBMM’de olağanüstü olarak topladığı parti grubunda basına kapalı olarak yaklaşık 10 dakika milletvekilleri ile görüştükten sonra, milletvekilleri ile birlikte Adalet Bakanlığı’na yürüdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hiranur Vakfı’nda gazeteci Timur Soykan’ın ortaya çıkardığı 6 yaşındaki bir kız çocuğunun evlendirilmesi skandalı ve yıllarca yaşanan cinsel istismarla ilgili Adalet Bakanlığı önüne kadar yürüyerek burada bir açıklama yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Bakanlığı önünde yaptığı açıklamada olayın 2 yıldır bakanlık tarafından bilinmesine rağmen hiçbir işlemin yapılmamasına tepki göstererek şunları söyledi: “Aile Bakanı açıklama yapıyor. 2 yıldır biz bu meseleyi biliyoruz diyor. 2 yıldır ne yaptınız Allah aşkına? Yüzünüze gözünüze dursun. Sistematik bir tecavüz var ve 2 yıldır gıkınız bile çıkmıyor. Bereket versin gazeteciler var bu ülkede. Haber yaptılar da bi bu olayı duyduk. Adalet Bakanlığı’nın önündeyiz. Adaleti sağlayacak olan kurumun önündeyiz. Adalet Bakanlığı sessizliğini koruyor. Aile Bakanlığı’nın ne yaptığını zaten kimse bilmiyor. Bir de fotoroman var. Polislerin elini kolunu bağlamış durumdalar. Polislerimiz bu olayları bilmiyor mu? Kim onların görevlerini yamasına engel oluyor? Güçlerini kimden alıyorlar? 6 yaşındaki bir evladımızın uğradığı bu haksızlık karşısında kimler suskunluğunu koruyor? Buraya bu kızımızın sesi olmak için geldim. Bu kızımız adalet istiyor. Kızımıza seslenmek isterim. 84 milyon insan senin yüreğinle aynı acıyı paylaşıyor. Bu ülkenin sağcısı-solcusu, doğulusu-batılısı kim olursa olsun bu haksızlık karşısında öfkeleniyor. Ben onarın öfkesini dile getirmek için buradayım. Hep birlikte bu haksızlığa karşı mücadele etmek zorundayız. Emin olun bu haksızlığa dayanamıyorum. Biz devletin görev yapmasını istiyoruz, nefes almasını istiyoruz, haksızlığın üzerine gitmesini istiyoruz. Adaletsizlik karşısında susanın dilsiz şeytan olduğu bir ülkede olmak istemiyoruz. Artık siyasal iktidarın, polisin, savcının elini kolunu bağlamasını istemiyoruz. Haksızlıkla ilgili olan tablo tahammül edeceğimiz bir tablo değil. Ülkenin bu kadar derdi varken, siyasal iktidarın hâlâ görevini yapmaması, devlet aygıtını çalıştırmaması tahammül edilecek bir durum değildir. Devleti yönetemiyorlar. Haksızlıkları sindirebiliyorlar. ‘2 yıldır biz bu meseleyi biliyoruz’ ne demek? 2 yıldır kimin arkasına saklandınız? Fotoğraf çektirdikleriniz mi size ‘bu olayı kapatın’ diye baskı kuruyor. Adalet Bakanlığı’na gelmemin nedeni adalet istemem. Evlatlarımız için adalet istiyoruz.”

“Yanındayız, hepimiz senden yanayız. 84 milyon, genci, yaşlısı, inançlısı, inançsızı, dindarı, ateisti hepimiz senin yanındayız kızım” 

Adalet Bakanlığı önünde basın açıklaması yaptıktan sonra TBMM’ne geçen Kılıçdaroğlu daha sonra sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak şunları yazdı: “Günlerdir kendimize gelemiyoruz. 6 yaşında bir bebeğe sistematik tecavüz edildi. Daha süt kokuyordu evladımız. Aile Bakanı, 2 yıldır meseleyi bildiklerini itiraf etti. Anlıyoruz ki Adalet Bakanlığı, tertibi gördüğü halde operasyon emri vermedi. Bu organize kötülüktür. Bu operasyon yapılmadığı sürece, gerginlik artacak. Kızımıza seslenmek istiyorum: Yanındayız, hepimiz senden yanayız. 84 milyon, genci, yaşlısı, inançlısı, inançsızı, dindarı, ateisti hepimiz senin yanındayız kızım. Başı açığı, kapalısı, tüm gençler seninledir kızım! Bu devlet ayağa kalksın! Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor!”

Haber fotoğrafı: Twitter 

Kılıçdaroğlu CHP milletvekilleri ile birlikte Adalet Bakanlığı’na yürüdü 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!