Urfa’da sokak köpeği sadırısında minik bir kız aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu 

featured

Olay, Yenice Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre okuldan evine gitmekte olan ismi öğrenilemeyen kız çocuğu, kaldırımda yürüdüğü sırada bölgede bulunan başıboş 5 köpeğin saldırısına uğradı. Bir anda köpeklerin ortasında kalarak korkuya kapılan kız çocuğu üzerine köpeklerden birinin kendisine saldırmak istemesi sonucu panikle kaldırımdan yola doğru koştu. Panikle yola fırlayan kız, karşıya geçerken yere düştü. Bu sırada yoldan geçen bir kamyonet aniden yola atlayan kızı görünce manevra yaparak durmaya çalışırken, talihsiz çocuk aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Çevredeki vatandaşlar, yanına gittikleri çocuğu köpekten güçlükle kurtardı.

IMG-20221210-WA0019

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BARINAĞI SİVEREK İLÇESİNE TAŞIDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi il merkezinde bulunan sokak hayvanı barınağını 9 ay önce yıkarak il merkezine 150 km uzaklıkta bulunan Siverek ilçesine yeni inşa edilen barınağı kullanmaya başladı. Şanlıurfa il merkezindeki barınağın yıkılması sırasında yüzlerce sokak köpeğinin şehir merkezine kaçtığı ve barınakta bulunan çok sayıda köpek ve kedinin taşınmadığı sadece sakat ve hasta olan sokak köpeklerinin Severek ilçesindeki barınağa taşındığı öne sürüldü. Ayrıca Şanlıurfa il merkezinde 3 merkez ilçe belediyesi bulunduğu halde hiçbir köpek barınağının olmaması nedeniyle il merkezinde çoğalan sokak köpeklerinin çokluklar ve yaşlılara saldırdığı belediye ekiplerinin ise hiçbir önlem almadığı belirtiliyor.

IMG-20221210-WA0012

VATANDAŞLARDAN BELEDİYEYE TEPKİ

Şanlıurfa’da son günlerde başıboş köpeklerin sayısının arttığı için çocuklarını okulla göndermekte korktuğunu ifade eden Mustafa Göktaş, “Olay günü ben işyerimde oturduğum sırada okuldan dönen kız çocuğu bir anda köpek sürüsünün ortasında kaldı. Ben o sırada kız çocuğuna yardım için dışarı çıktığımda kız çocuğu korkudan yola fırladı. O esnada yolda seyir halindeki bir kamyonun altına girmekten son anda kurtuldu. Biz artık mahallede çocuklarımızın dışarı ve okula gönderemiyorum. Belediyeyi arıyoruz 1 saat bize telefonda müzik dinletiyorlar, sonra geri dönüş yapıyor ekipleri gönderiyoruz ama ne gelen var ne giden. Köpek barınaklarını kapattılar bütün köpekler dışarda, yani köpekler bir çocuğu ısırdıktan sonra kuduz olsa sonrada ölse kim hesabını verecekler biz belediye başkanımız kimdir bilmiyoruz ancak seçimden seçime yüzlerini görüyoruz.  Daha sonra yere düşen kız olay yerinden alarak uzaklaştırdık. Köpekler için ise belediye yetkilerini aradık. Ancak kimse gelmedi. Biz bu korkuyla nereye kadar yaşayacağız” şeklinde konuştu.

IMG-20221210-WA0014

EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ ÖNÜNDE ONLARCA  SOKAK KÖPEĞİ TEHLİKE  SAÇIYOR

İl merkezindeki sokak köpeklerinin barındığı köpek  barınağının 9 ay önce yıkılmasından sonra barınağın 150 km uzaklıktaki Siverek ilçesine taşınması sırasında yüzlerce köpeğin yıkılan barınaktan kaçarak il merkezine sokaklara yayılmasından sonrası birçok saldırgan köpeğin vatandaşa saldırdığı ihbarları artarken merkez Eyyubi ilçesinde bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde her gün toplanan onlarca sokak köpeği nedeniyle vatandaşların hastanenin Acil kısmanı gitmekten çekinir duruma geldiği defalarca bu konuda belediyeye şikâyet gitmesine rağmen belediye ekiplerinin burada bulunan sokak köpeklerini barınağa götürmediği öne sürülüyor.

Mahsun Gülhan/Şanlıurfa

Urfa’da sokak köpeği sadırısında minik bir kız aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!