HSK Yaz Kararnamesi yayınlandı: Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi Tenzili Rütbeye Uğradı

featured

Orhan KURUL/TUNCELİ

HSK’nın yayınladığı yaz kararnamesinde 33 ilin Cumhuriyet Başsavcısı değişirken kararnamede en dikkat çeken atama ise Gezi Davası kararında karşı oy kullanan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Kürşad Bektaş Tokat Turhal hakimliğine atanırken, Tunceli’de bir avukat ve savcı ile birlikte geçirdiği trafik kazası ile gündeme gelen Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Emre Küçükbaşol da tenzili rütbeye uğrayarak Eskişehir’e düz hakim olarak atandı.

hakim-ve-savci-adaylarini-645_2-41

Hakim ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) yayınladığı yaz kararnamesinde dikkat çeken atamalar yaşanırken özellikle kamuoyu tarafından bilinen birçok davada muhalif oy kullanan hakimlerin farklı yerlere düz hakim olarak atandığı dikkat çekti. Türkiye’nin çok konuştuğu Gezi Davası’nda karşı oy kullanarak sanıkların tahliyesini için oy kullanan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Hakim Kürşad Bektaş Tokat’ın Turhal ilçesine düz hakim olarak atanırken, Tunceli’de bir cumhuriyet savcısı ve bir avukat ile birlikte Hozat ilçesinde trafik kazası geçirerek yaralanan ve sonrasında kaza ile ilgili çıkan haberler ile gündeme gelen Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Emre Küçükbaşol HSK Yaz Kararnamesi ile görevden alınarak Eskişehir’e düz hakim olarak atandı.

DERSİM’DE 16 HAKİM VE SAVCININ TAYİNİ ÇIKTI YERLERİNE 9 HAKİM VE SAVCI ATANDI

HSK’nın kararnamesinde dikkat çeken atamalar arasında Tunceli’ye yapılan atamalarda yer alıyor. Tunceli il merkezi ve ilçelerde görevli 13 Hakim ve Savcı son kararname ile başka illere atanırken tayinleri çıkan 13 Savcı ve Hakimin yerine 9 yeni atama yapıldı bu atamalar ile Tunceli’de bazı ilçe ve il merkezinde hakim ve savcı eksikliği yaşanabileceği belirtiliyor.

HSK Yaz Kararnamesi yayınlandı: Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi Tenzili Rütbeye Uğradı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!