Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e dört yardımcı atandı

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e, Cumhurbaşkanı kararıyla dört yardımcı atanmıştır. Abdullah Erdem Cantimur, İsmail İlhan Hatipoğlu, Osman Çelik ve Zekeriya Kaya, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

HABER MERKEZİ – Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘e dört yardımcı atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevine Abdullah Erdem Cantimur, İsmail İlhan Hatipoğlu, Osman Çelik ve Zekeriya Kaya getirildi.

Abdullah Erdem Cantimur, daha önce 2002-2007 yılları arasında milletvekilliği yapmış ve 2012-2015 yılları arasında da Maliye Bakan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

İsmail İlhan Hatipoğlu ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda uzun yıllar çeşitli görevler üstlenmiştir. 1989-2019 yılları arasında gelirler kontrolörlüğü, gelir idaresi başkan yardımcılığı ve iç denetim koordinasyon kurulu başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur.

Osman Çelik, daha önce 2016-2018 yılları arasında Hazine müsteşarı olarak görev yapmış ve 2015-2016 tarihlerinde Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Zekeriya Kaya ise Gelir İdaresi Başkanlığı’nda daire başkanlığı görevini yürütmekteyken, Mayıs 2017’den itibaren TCMB denetleme kurulu üyeliğine atanmıştır.

Bu atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince gerçekleştirilmiştir.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e dört yardımcı atandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!