Kılıçdaroğlu: Türkiye’nin aydınlığa çıkması için gerekirse 16’lı masa kuracağım

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin aydınlığa çıkması için gerekirse 16’lı masa kuracağını belirtti. Kılıçdaroğlu, çeşitli konularda açıklamalarda bulundu ve asgari ücret, sendikalara ilişkin konuları eleştirdi.

Alican YILDIRIM / İSTANBUL


Kılıçdaroğlu, Türkiye‘yi aydınlığa çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayarak, “Değil 6’lı masa Türkiye’nin aydınlığa çıkması için gerekirse 16’lı masa kuracağım. Bu duyunu umumiye kabinesini mutlaka göndereceğiz” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, asgari ücrete ilişkin de eleştirilerde bulundu. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın asgari ücrete itiraz etmemesini “sarı sendikacılık” olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, asgari ücretin daha yüksek olması gerektiğini savundu. Ayrıca, sendikaların bağımsızlığını kaybettiklerini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki ekonomik sorunlara da değindi ve hükümeti ekonomi politikalarını gözden geçirmeye çağırdı. İnsanların geçim sıkıntısı çektiğini, işsizlik ve enflasyonun hala ciddi sorunlar olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, hükümetin vatandaşların taleplerini dikkate alması gerektiğini ve adil bir ekonomik düzenin sağlanması için adımlar atması gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu: Türkiye’nin aydınlığa çıkması için gerekirse 16’lı masa kuracağım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!