Erkan Baş : Özgürlük Yürüyüşü başladı

featured

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Hatay Milletvekili Can Atalay’ın tahliye edilmemesi nedeni ile Hatay’dan Ankara’ya yürüyüş başlattı.

Erkan Baş:

Hatay Milletvekilimiz Can Atalay başta olmak üzere tüm Gezi tutsaklarına; bu ülkenin kadınlarına, gençlerine, emekçilerine, taşına, toprağına, suyuna, doğasına özgürlük için yürüyorum. Ben yürüdükçe biz kalabalıklaşacağız, onlar yalnızlaşacak. Kardeşim, nerede olursan ol, sen de yürü karanlığın üstüne. Cesaretle yürüdükçe kavuşacağız özgürlüğümüze!”

Yaklaşık bir ay sürecek yürüyüşlerinin amacını, ‘haksız, hukuksuz yere cezaevinde tutulan herkesin özgürlük mücadelesinin sesini taşımaya çalışacaklarını söyleyen Baş, “Can Atalay”a özgürlük diyeceğiz, Gezi davasındaki tüm tutsaklara özgürlük talep edeceğiz. Bu iktidara teslim olmadığı için haksız, hukuksuz şekilde ceza evinde tutulan tüm arkadaşlarımızın özgürlük mücadelesinin sesini taşımaya çalışacağız. Zaten kendisi büyük bir hapishaneye dönmüş Türkiye’de hep birlikte özgürlüğün sesini yükseltmeye çalışacağız” dedi.

“Herkes bilsin: Bir adım bile geri atmayacağı! Köşemize inip beklemeyeceğiz. Susmayacağız. Susmamaya, itaat etmemeyi Gezi Direnişi’nde öğrendik!”

Yargı Kararları Hakkında

Yargıtay’ın Gezi Davası kararı hakkına konuşan Erkan Baş:
“AKP iktidarının yargıyı bir sopaya çevirdiğinin ve bu sopayla toplumu hizaya getirme çabalarının yeni bir örneği ile karşı karşıyayız. Burada bu yürüyüşümüze başlarken bir kez daha ifade etme ihtiyacı hissediyoruz Gezi direnişi dünyanın en barışçıl, en insanı ve en haklı itirazlarından biridir. Bu ülkede milyonlarca insanın parçası olmaktan onur duyduğu bir isyanı bir direnişi suçlu ilan etmeye kalkmak, milyonlarca yurttaşımıza hakaret etmektir. Can Atalay’ı, Osman Kavala‘yı, Çiğdem Materi’yi,TayfunKaraman‘ıMineÖzerden’i suçlu ilan etmeye kalkanlar, darbecilikle suçlamaya kalkanlar, ülke tarihine bir kara leke olarak geçeceklerdir. Gezi bir itiraz hareketidir. Gezi Türkiye’nin yüz akı olan, dünyaya örnek olmuş köklü bir direnişin adıdır. Tamda bu nedenle mafya babalarıyla, uyuşturucu baronlarıyla yerli yabancı patronlarla sarmaş dolaş olup bu ülkede iktidar da olanların bize ne dedikleriyle zerre kadar ilgilenmeyeceğiz Herkes bilsin bir adım bile geri adım atmayacağız, susmayacağız. Susmamayı ve itaat etmemeyi öğrendiğimiz en önemli anlardan bir tanesi de gezi direnişidir. Gezi’de ayağa kalkan milyonlar bize susmamayı, itaat etmemeyi öğretmişlerdir.”

Yürüyüş Takvimi

Erkan Baş, her gün için ayrı bir gündem ile yüreyeceklerini açıkladı.

1 Ekim: Can Atalay’a özgürlük için yürüyoruz
2 Ekim: Hatay’ın barınma sorununa karşı yürüyoruz
3 Ekim: Deprem suçları
4 Ekim: Hatay’ın su sorununa karşı yürüyoruz

Erkan Baş : Özgürlük Yürüyüşü başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!