Yeşil Sol Parti , Van’da STK ’larla bir araya geldi

featured

Yaklaşan yerel seçimler, kentin öne çıkan sorunları ve Yeşil Sol Parti ’nin 15 Ekim’de yapılacak kongresi birçok STK temsilcisinin katıldığı toplantının öne çıkan konuları oldu.

Yeşiller ve Sol  Gelecek Partisi Van İl Örgütü, kentteki sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi. Van Barosu’nda düzenlenen ve HDP’nin önceki dönem eş genel başkanı Pervin Buldan’ın da katıldığı toplantıda STK’ların görüş ve talepleri dinledi.

Birçok STK temsilcisinin katıldığı toplantıya, Yeşil Sol Parti milletvekilleri de yer aldı. Yaklaşan yerel seçimler, imar ve trafik sorunu gibi kentin öne çıkan sorunları, 15 Ekim’de yapılacak Yeşil Sol Parti kongresi ve belediyelere atanan kayyumlar, toplantının öne çıkan başlıkları oldu.

Toplantıda ilk olarak söz alan Yeşil Sol Parti Van İl eş başkanı Veysi Dilekçi, “Seçim öncesi yaptığımız buluşmamızın ikincisini yapıyoruz. Siyasetin temeli tartışmak ve öneriler alarak yapmaktır. Demokrasinin en önemli gereklerinden biri de sivil toplum örgütleridir. Bu buluşmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Geçmiş eksik ve yetersizliklerimizi görerek yeniden bir yapılanma süreci yaşıyoruz. 15 Ekim’de yapacağımız buluşmaya halkımızı bekliyoruz” sözlerini kullandı.

Ardından söz alan yerine kayyum atanan Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanı Mustafa Avcı ise kayyumla yönetilen belediyenin icraatlarına değindi ve kentteki birçok taşınmazın satıldığını belirtti.

Seçimlere güçlü bir şekilde gireceğiz

Son olarak söz alan Van Milletvekili Pervin Buldan, yaklaşan seçimlerin önemine değindi ve kentteki sorunları el ele vererek çözeceklerini ekledi. Buldan şunları dile getirdi; “Sivil toplum örgütlerinin düşünce ve önerileri bizi sağlıklı bir döneme yakınlaştırmak için önemlidir. Bu toplantılar bugün ile sınırlı kalmayacak ve birlikte tartışma ve çözüm bulmak için bir araya geleceğiz. Van’da bugüne kadar büyük bir temsiliyet elde ettik. Bunu hazmetmeyen bir zihniyet var ve bu kayyım yönetimi ile bunu gasp etmek gibi bir anlayış var. Seçime kısa bir süre kala halkımızla adaylarımızı belirleyeceğiz ve güçlü bir şekilde seçime gireceğiz. Van’ın sadece kayyım değil, gençlik, kadın, ekonomik, altyapı sorunları da var. Kentte ilişkin raporlar hazırladık ve bu sorunların çözümü için de çabalıyoruz. Van tek başına bir kent değil, tüm Serhat’a ilham veren bir kenttir. Van’ı önemsiyor ve ileriye götürmek istiyorsak birlikte hareket etmek gerekiyor.”

Yapılan konuşmaların ardından söz alan STK temsilcileri, kentin sorunlarına ilişkin görüş ve taleplerini dile getirdi. Toplantı, soru cevap kısmıyla sona erdi.

Yeşil Sol Parti , Van’da STK ’larla bir araya geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!