Emek ve Özgürlük İttifakı cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacak 

featured

Emek ve Özgürlük İttifakı, 14 Mayıs’taki cumhurbaşkanı seçimlerine yönelik tutumunu açıkladı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın açıklamasından satır başları şöyle:

“Türkiye tarihinin en kritik seçimlerine 2 aydan az zaman geldi. Tarihsel bir andan geçiyoruz. Yaşadığımız çoklu sorunları, çözümsüzlük ve ağır bunalım derinleşmektedir. AKP MHP iktidarı toplumun bugününü çalmıştır, yarınını tehdit etmektedir.

Ülke ve toplum olarak 15 Mayıs sabahına umutla uyanacağız. Demokratik değişimi gerçekleştirecek güçlerin parlamentoda çoğunluğu kazandığı, Kürt sorununda demokratik ve barışçı bir çözüm için Meclis’in asli irade olarak görüldüğü, muhatapların şeffaf diyalog ekseninde özgür tartışma yürütebildiği, yurttaşların eşit ve özgür bir gelecek kuracağı günler, insanların özlem ve talebidir. 

‘İstanbul Sözleşmesi tekrar yürürlüğe girecek’ 

Kadın özgürlükçü bir yaşam kuracağız, tüm alanlarda özgür olacakları yarınların teminatı biziz. İttifakımız, İstanbul Sözleşmesi’ni tekrar yürürlüğe sokacak, kadınların kazanımlarını Anayasal güvence altına almak için mücadele edecek.

‘Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayacağız’ 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tek adam yönetimine karşı tarihsel sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gerçekleşmesi için, yoksulluğa, yolsuzluğa, talana ve ranta dayalı bir yönetimi sürdürmüş olan bu iktidardan hesap sorma konusunda oldukça kararlıyız.”

Fotoğraf: BirGün Gazetesi

Emek ve Özgürlük İttifakı cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacak 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!