Elazığ’da taksicilerden akaryakıt zamlarına karşı protesto

featured

EVREN DEMİRDAŞ/ELAZIĞ

Elazığ’da akaryakıta gelen zamları konvoy oluşturarak protesto eden taksiciler, zamlarının geri alınmasını talep etti.

Akaryakıt fiyatlarındaki artış hız kesmeden devam ederken Elazığ’da zamlardan yakınan taksiciler kent merkezinden İstasyon Meydanı’na kadar araçlarıyla korna çalarak zamların geri çekilmesi için protesto düzenledi. Vatandaşların da alkışlarla destek verdiği protestoyu Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Şevket Toraman ‘yasal olmadığı’ gerekçesiyle desteklemedi. Duruma tepki gösteren taksiciler, “Balkonda bizi seyrediyor, balkon konuşması yapacakmış” dedi.

‘ARACIMI SATMAK ZORUNDA KALDIM’

İstasyon Meydanı’nda açıklama yapan taksicilerden Nuri Özel, seslerini duyurmak için başka çareleri olmadığını dile getirdi. Masrafları karşılayamadıklarını ve devletten acil çözüm talep ettiklerini belirten Özel, “Herhangi bir şekilde yolu kapatıp vatandaşları rahatsız edecek bir durumda bulunmadık, kimseyi mağdur etmedik. Sadece bir çözüm bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.  Aracını satmak zorunda kaldığını belirten Muhammet Koç ise, “Sigorta pahalı, yakıt pahalı. Aracımı satmak zorunda kaldım. Şu an bir arkadaşımın yanında yevmiye ile çalışıyorum” dedi. 

‘1998’DEN BERİ BU KADAR ZORLANMADIK’

1998’den beri taksicilik yaptığını belirten Niyazi Erdoğan ise hiçbir zaman bu kadar zorlandıklarını hatırlamadığını söyledi. Sigorta, yakıt ve bakım maliyetlerinden şikâyetçi olan Erdoğan, sadece kendilerinin değil vatandaşın da mağdur olduğunu ifade etti. Vatandaş artık taksiye binemiyor diyen Erdoğan, “Taksimetreye zam yapılmasını değil yapılan akaryakıt zamlarının geri alınmasını istiyoruz. Başkalarına nasıl tolerans tanıyorsa taksi esnafına da tanınsın” ifadelerini kullandı. 2021 yılının kasım ayında 21 litre mazota 155 lira ödediğini ancak geçtiğimiz günlerde 21 litre mazota 635 lira ödediğini söyleyen Erdoğan, “Böyle bir şey olamaz, kemer sıka sıka bir hal olduk” dedi.

Elazığ’da taksicilerden akaryakıt zamlarına karşı protesto

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!