DEVA Partisi Van il başkanı ve parti yöneticiler istifa ederek AKP’ye geçti

featured

Millet İttifakı bileşenlerinden olan Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) Van İl Başkanı Erdinç Peker ve Parti içindeki bazı yöneticiler istifa ederek, AKP’ye geçti. AKP Van İl başkanlığı binasında düzenlenen törene AKP Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ve İl Başkanı Emre Güray ile kalabalık bir partili grup katıldı. Peker ile beraber birçok parti yöneticisi de partisinden istifa etti.

Şenol BALI/VAN 

Geçtiğimiz yıl Mart ayında yapılan kongre ile göreve gelen DEVA Partisi Van il başkanı Erdinç Peker, partili yöneticileri ile istifa ederek AKP ‘ye katıldı. Peker, Kılıçdaroğlu’nun Van mitinginde Millet İttifakı’nın kentteki bileşenleri adına sahneye çıkmış ve halkı selamlamıştı. İkinci turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini ifade eden Peker, Millet ittifakı tarafından hayal kırıklığına uğratıldıklarını dile getirdi.

“Millet İttifakı ve Deva partisi bizleri ziyadesiyle hayal kırıklığına uğrattı”

İstifasına ilişkin yazılı bir yayımlayan Peker, “Emeklerimizin karşılığı olarak bize dayatılan bu tavır asla tarafımızca kabul edilebilir değildi. Bizler yine de sabrettik ve sivrilen taraf olmak istemedik. Van’daki çabamızın ürünü olan ve partimize teşkilat içinden ve dışından onlarca aday adayı başvurusu yapılmasına rağmen, bizlerden bir isim bile millet ittifakı milletvekili listesinden ilimizde aday gösterilmedi. Aday gösterilmemesi dışında, seçim süreci boyunca tek taraflı yürütülen bir süreç olması için sürekli dışarda bırakılmaya çalışıldık. Bu süreçlerin tamamında Deva Partisi genel merkezinin de duyarsızlılığı bizi ziyadesiyle üzdü. Uzun süre emek verdiğimiz ve de Van halkı tarafından büyük teveccüh gördüğümüz süreçlerimizin sonunda kişilerin şahsi ihtirasları sebebiyle emeklerimizin tamamını görmezden gelinmiştir. Bunun yanında, ülkemizin selameti ve geleceği için umut beslediğimiz Millet İttifakı ve Deva partisi bizleri ziyadesiyle hayal kırıklığına uğratmıştır. Bizler daha iyi bir gelecek için oluşumların olmasını beklerken, ülkemizi zarara sürükleyen bu yapının yanında durmayı kendimize kabul ettiremezdik. Şer odaklarıyla hareket eden, gizli kapılar ardında kabul edilemez pazarlıklar yapan Millet İttifakı temsilcileri bizi temsil edemez duruma geldiler. “ ifadelerine yer verdi.

“Doğrunun yanında durmak için AK Parti parti saflarına geçip sayın Erdoğan’ı destekleyeceğiz”

Duydukları rahatsızlığı dile getirdiğini ama seslerini duyuramadıklarını ifade eden Peker, AKP’ye geçmeyi kendileri için bir görev olarak değerlendirdi. “Günün sonunda devletimiz, milletimiz ve de vatanımız için bütün emeklerimizden feragat edip doğru duran tarafta olmayı kendimize görev saydık. Bizler sadece siyaset hesabı olan bir topluluk değiliz. Önceliğimiz güçlü bir Türkiye’dir. Millet ittifakı bu anlamda sürekli zaafiyetler gösterip her pazarlık masasında kolunu bacağını bırakmayı kabul eden bir oluşum olmuş, gördüğümüz durum itibariyle de ülkeyi yönetemeyeceklerine kanaat getirmiş bulunmaktayız. Doğru olan, ülkemizin ve devletimizin devamlılığını sağlayacağına inandığımız Ak Parti saflarına geçmeyi kendimiz ve ülkemiz için bir görev kabul etme kararı almış bulunmaktayız. Herhangi bir pazarlık yapmadan, sadece ülkemizin bekası için gerekli tüm çalışmaları yapacağımıza ve de ikinci turda Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan yapacağımıza söz veriyoruz. “

Peker, her zaman doğrunun yanında olacaklarını ifade etti ve Pazar günü yapılacak ikinci tur seçimleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceklerini bildirdi. “Bu doğrunun Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN olduğunu dile getiriyor, Ak Parti saflarına geçtiğimizi beyan ediyoruz. Ülkemize ve ilimize hayırlı uğurlu olsun.”

DEVA Partisi Van il başkanı ve parti yöneticiler istifa ederek AKP’ye geçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!