Demirtaş: Sorun sensin Erdoğan!

featured

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş “Sorun ne biliyor musun Erdoğan? Memleketin tüm yetkileri senin elinde, dünyanın yardımını topluyoruz da seni aşıp kardeşlerimize ulaştıramıyoruz. Sorun sensin Erdoğan.” dedi.

Kahramanmaraş‘ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki büyük depremin 4. gününde Selahattin Demirtaş, attığı tweet ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ı sert dille eleştirerek “Sen sevmeyi, ağlamayı, sarılmayı, merhameti unuttun” dedi.

https://x.com/hdpdemirtas/status/1623595895991197697?s=20

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, attığı bir dizi tweet ile Erdoğan’a “Çözüm ne biliyor musun Erdoğan? Yasaklama, engelleme, hakaret, tehdit etme, küfretme. Çekil aradan. Biz kendi yaralarımızı sararız, sen gölge etme yeter.” diye seslendi. 

https://x.com/hdpdemirtas/status/1623595954501824513?s=20

https://x.com/hdpdemirtas/status/1623595997455650816?s=20

https://x.com/hdpdemirtas/status/1623596026622771202?s=20

 Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla kullandığı sosyal medya hesabından deprem bölgelerine yapılan yardım çalışmalarıyla ilgili Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Demirtaş’ın paylaşımları şöyle:

“Sorun ne biliyor musun Erdoğan? Memleketin tüm yetkileri senin elinde, dünyanın yardımını topluyoruz da seni aşıp kardeşlerimize ulaştıramıyoruz. Sorun sensin Erdoğan.

Sorun ne biliyor musun Erdoğan? Sen dehşet acılar yaşayan insanlara baktığında evladını, anneni, babanı, canları görmüyorsun. Onları birer oydan ibaret nesneler olarak görüyorsun. Sorun sensin Erdoğan.

Sorun ne biliyor musun Erdoğan? Sen sevmeyi, ağlamayı, sarılmayı, merhameti unuttun. Biz 85 milyon, seninle başka dünyaların insanlarıyız, insanlığı unuttun. Sorun sensin Erdoğan.

Çözüm ne biliyor musun Erdoğan? Yasaklama, engelleme, hakaret, tehdit etme, küfretme. Çekil aradan. Biz kendi yaralarımızı sararız, sen gölge etme yeter. Allah rızası için düş artık bu halkın yakasından Erdoğan!”

Demirtaş: Sorun sensin Erdoğan!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!