Aramalarda 7. gün

featured

Bir hafta önce Munzur Çayı’na uçan otomobildeki kayıp 3 genç için aramalarda 1073 kişilik ekip ve ekipmanlarla sürüyor.

Şu ana kadar yapılan çalışmalarda gençlere ait mont ayakkabı ve araçlarına ait parçalar bulundu. Öte yandan 37 gün önce Pülümür Karayolunda iki kişinin yaşamını yitirdiği kazada, suya düşen araç Pülümür Çayı’nın debisini düşmesiyle gün yüzüne çıktı.

Serhat Ozan YILDIRIM/DERSİM 

Bayram tatilinde Diyarbakır’dan gelip Ovacık ilçesindeki ‘Munzur Gözeleri’ni görmek isteyen Mehmetcan Demiral (22), Baran Aslantaş (22) ve Azad Demiral’ın (21) içinde bulunduğu otomobil, 21 Nisan’da Tunceli-Ovacık kara yolunun 40’ıncı kilometresindeki Aşağı Torunoba mevkisinde, sürücünün direksiyon kontrolünü yitirmesiyle, debisi yüksek Munzur Çayı‘na uçtu. Otomobildeki 3 kişi, suda kayboldu.

Suda kaybolan gençler için valilik koordinesinde AFAD, UMKE, Diyarbakır, Bingöl, Şanlıurfa, Afyon, Ankara, İstanbul, Van, Erzurum ve Adana’dan Jandarma Su Altı Arama Kurtarma (JAK) timleri, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Elazığ ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Amirliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, Mersin Büyükşehir ve Tunceli Belediyesi, Munzur Arama Kurtarma (MUDAK), ANDA Arama Kurtarma Derneği, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi, Milli Eğitim Arama ve Kurtarma ve farklı kurumlardan oluşan 1073 kişilik ekiple başlatılan arama çalışmaları, 7’inci gününde de sürüyor.

HAVADAN, KARADAN VE SU ALTINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

60 kilometrelik alanda SONAR, ROW cihazları ve dalgıç adamlar su altında, botlarla su üstünde, diğer ekiplerde su kenarında, dron ve helikopterlerle de havadan çalışmalarını yürütüyor. yürütülen çalışmalarda gençlere ait mont, ayakabı araçlarının da kaporta aksamları bulundu. 

37 GÜN ÖNCE SUYA DÜŞEN OTOMOBİL DEBİNİN DÜŞMESİYLE GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Öte yandan. 20 Mart tarihinde Giresun’dan Elazığ’a giderken direksiyon hakimiyetini kaybederek Pülümür Çayı’na uçan Yusuf Yılmaz ve Öykü Yılmaz çiftinin cansız bedenleri Zağge mevkiinde bulunmuştu. Debisi yüksek olduğu için 37 gün boyunca otomobillerine Pülümür Çayı’nda denk gelinememişti. Sağanak yağışların durmasıyla debisi düşen Pülümür Çayı’nın Ali Kaya çeşmesi civarında Yılmaz çiftinin araçları gün yüzüne çıktı.

Aramalarda 7. gün

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!