AKP’li vekilin hakaretlerine tepki gösteren TKP’li üye ifadeye çağrıldı

featured

TKP üyesi Uğur İmam, “Komünistlerde zaten namus anlayışı diye bir şey yoktur” diyerek hakaret eden AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’a yanıt verdiği için ifadeye çağırıldı.

Evren DEMİRDAŞ/ELAZIĞ

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, geçen yıl yerel bir kanalda  “Komünistlerde zaten namus anlayışı diye bir şey yoktur” diyerek hakaret etmişti. Demirbağ’ın sözlerine TKP üyesi Uğur İnam’ın sosyal medyadan tepki göstermesi sonrasında AKP’li Zülfü Demirbağ, TKP’li Uğur İnam hakkında suç duyurusunda bulundu. Uğur İnam, emniyete ifadeye çağrıldı.

Geçtiğimiz yıl Kanal Fırat adlı yerel kanalda, ‘Gündeme Dair’ programına katılan AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ Bir de Komünist Partisi var. Komünistlerde zaten namus anlayışı diye bir şey yoktur, aile namus anlayışı olmaz” demişti. Bu sözler üzerine TKP üyesi Uğur İnam, sosyal medya hesabından AKP’li vekilin hakaretini kendisine iade ettiğini belirterek, “Asıl namussuz sensin” paylaşımında bulunmuştu. Paylaşımdan rahatsız olan AKP’li vekilin şikayeti sonrası TKP üyesi İnam emniyete ifadeye çağrıldı.  İnam, verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

“İSTEDİKLERİ GİBİ HAKARET EDEBİLECEKLERİNİ SANIYORLAR”

İnam, yaşanan olaya ilişkin yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “2 Ocak 2022’de o haberi görmüştüm, AKP’li vekilin yerel bir kanalda ‘komünistlerde namus anlayışı yoktur aile namusu olamaz’ gibi bir açıklama yapmıştı. Ben de twetter üzerinden ‘asıl namussuz sensin’ yazıp etiketlemiştim. O da buna istinaden hakaret ettiğim gerekçesiyle Elazığ’da suç duyurusunda bulunmuş. Bu suç duyurusu üzerine İzmir’de yaşadığımdan dolayı dün İzmir’de ifadeye çağrıldım. Türkiye Komünist Partisi üyesiyim ben. Parti avukatlarımızla beraber ifademi verdim. Aynı şekilde biz de kendisinden şikayetçi olduk. Sonuçta bir partinin üyelerine yapmış olduğu bir hakaret var. O yüzden ben de bireysel olarak şikayetçi oldum. Bu kişiler milletvekili koltuklarına güveniyorlar. İstedikleri gibi hakaret edebileceklerini zannediyorlar, boyun eğeceğimizi düşünüyorlar. Ama biz asla boyun eğmeyeceğiz.” 

AKP’Lİ VEKİL DEMİRBAĞ, KOMİNİSTLER HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

AKP’li vekil Demirbağ, HDP’nin ve Komünist Partisi’nin de Millet İttifakı‘nın ortakları olduğu iddiasında bulunarak, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Üçüncü ortağı gayri resmi ve gayrimeşru ortağı PKK-HDP. Amerika tarafından FETÖ’yle birlikte verilen bu görevi ne? FETÖ, PKK, DEAİŞ. Amerika’nın kurduğu Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmek, bölmek, parçalamak, idare etmek amacıyla görevlendirdiği örgütler bunlar. PKK ne yapıyor? HDP’nin sponsorluğunda dağa giden 12-15 yaşındaki o gencecik çocuk diyebileceğimiz kızlar orada taciz tecavüz istismara maruz kalıyor.  Buda PKK-HDP. Bütün bunları birleştirdiğiniz zaman bir de Komünist Partisi var. Komünistler de zaten namus anlayışı diye bir şey yoktur, aile namus anlayışı olmaz. Bir de LGBT var, LGBT’nin ne olduğu da malum. Millet İttifakı bu… Onun için bunları topyekûn ahlak eğitiminden geçirmek lazım.”

AKP’li vekilin hakaretlerine tepki gösteren TKP’li üye ifadeye çağrıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!