AKP’li başkandan bağımsız medyaya hakaret

featured

EVREN DEMİRDAŞ

AKP’li Elazığ Belediyesi haziran ayın meclis toplantısı görüşmelerinde belediye başkanı AKP’li Şahin Şerifoğulları, Elazığ Belediyesiyle ilgili yapılan haberlerden dolayı başta SÖZCÜ gazetesi olmak üzere bağımsız medya kuruluşlarına hakaretler ederek hedef gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda bakanların TOKİ konutlarını ziyaret etmek amaçlı kentte yapmış olduğu ziyarette depremzedelerin evlerinin küçük olmasından dolayı AKP’li Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na tepki göstermesine karşılık depremzede kadına “Senin duşakabinin mi vardı önceki evinde?” diye soru soran ve tepki alan AKP’li Şerifoğulları şimdi de bağımsız medya kuruluşlarını hedef göstererek hakaret etti. Şerifoğulları’nın çirkin sözlerine muhalefet tepki gösterdi.

AKP’Lİ BAŞKAN’DAN BASINA ÇİRKİN SÖZLER

Belediye meclis görüşmelerinde  MHP’li meclis üyeleriyle kentsel dönüşümle ilgili bir madde görüşülürken çıkan bir tartışmada başta SÖZCÜ gazetesi olmak üzere bağımsız medya kuruluşlarına hakaret eden AKP’li Şahin Şerifoğulları, “Elazığ Belediye Başkanı AKP’li Şahin Şerifoğulları: Milliyetçi Hareket Partisini töhmet altında bırakmadık dün Behçet beyin söylemiş olduğu sözler herkesin hatırında. ‘Eğer kentsel dönüşümde kullanacaksanız biz vereceğiz’ dedi.  Biz de durumu izah ettik oy vermeyen arkadaşlarımız da oldu. Biz Cumhur ittifakına da sadığız. Milliyetçi Hareket Partisini kesinlikle töhmet altında bırakmayız. Biz ne Halk TV’ye, ne FOX TV’ye, SÖZCÜ gazetesine, ne de Cumhuriyet gazetesine kesinlikle Milliyetçi Hareket Partisini yem etmeyiz.  Biz Cumhur ittifakının ülke genelinde sağlamış olduğu ittifakı meclisimizde de sağlam bir zemine oturtma adına ve aynı zamanda burada yapılan şehrin menfaatleri noktasındaki konuşmaların marjinal sol gruplar tarafından Halk TV, Cumhuriyet, SÖZCÜ gibi basın diye adlandıramayacağım basın ekibine koz vermeme adına nezaketen bir uyarı. Biz açık aleni bir şekilde söylüyoruz; iftiracılara, yalancılara, sahtekarlara bunları söylüyoruz sesimizi yükseltiyoruz. Buradan çıkan her kelime bazı iftiracı, sahtekarların gazeteci diye tabir edilen insanların bu durumu farklı bir şekilde lanse edip ‘cumhur ittifakında çatlak var’ diye haber yapmalarına karşı çıkıyoruz” diye konuştu.

“MECLİSİ SİYASİ POLEMİKLERE ÇEKMEYİN”

Başkan Şerifoğulları’nın açıklamalarına tepki gösteren İYİ Parti Meclis Üyesi Gültekin Koç, “Lütfen meclisin içerisinde  Cumhur ittifakı Millet ittifakı diye ayrım yapmayın. Çünkü bu şehrin  menfaatiyle ilgili her konuda biz her zaman destek verdik. Elazığ Belediyesi meclis üyelerini veya belediye meclisini  lütfen siyasi polemiklere konu alabilecek alanlara çekmeyin. Aksi takdirde karşı düşünceler ve karşı siyasal fikirler ortaya çıkar. Meclisin de ahengi bozulur diye düşünüyorum. Beyefendi ortalık neresinde bunun hükümette mi ortaksınız burada mı ortaksınız?” diyerek cevap verdi. CHP’li meclis üyesi Cafer Yeşil ise, “Bu açıklamanız olmadı diğerleri de diyecek ki diğer basını bu şekilde ayırmak çok doğru değil. Basın görevini yapar eğer yanlış bir şey yapıyorlarsa çıkar kamuoyuna tenkit edersiniz” ifadelerini kullandı.

AKP’li başkandan bağımsız medyaya hakaret

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!